Lze v TNG hledat ženy podle vyvdaného příjmení?

Tvorba a použití opravných módů.
Falt
Příspěvky: 305
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Lze v TNG hledat ženy podle vyvdaného příjmení?

Příspěvekod Falt » 11 pro 2017 15:43

Podle přechýleného tvaru příjmení vyhledávat v TNG nelze, protože tento tvar příjmení v databázi TNG (na rozdíl od Legacy) není uložen. Konstrukce potřebného dotazu by ale byla logická: manželka se musí vyhledávat podle příjmení jejího manžela, protože v tabulce osob neexistuje pole vyvdané příjmení osoby. Výjimečně budou příjmení manželky i manžela shodná, pokud si v rámci feministických hnutí manželka zvolí nepřechýlený tvar, anebo pokud je příjmení nesklonné (Janů, Petrů, Hlaváčků …), či manželé nejsou Češi.

Problém vyřešili autoři Married Name in Search Mod – viz https://tng.lythgoes.net/wiki/index.php?title=Married_Name_in_Search_Mod. Mód přidává ke standardním polím pro hledání nová dvě pole, opatřená zaškrtávacím políčkem pro Vaši volbu. Mód je použitelný pro vzhledy TNG (templates) 1 až 14. Pro template 4 vypadá upravená část úvodní obrazovky v části pro vyhledávání takto:
MarSearch.png
Nový vzhled v části Hledat po instalaci módu
MarSearch.png (5.06 KiB) Zobrazeno 1363 x

Jak se s tím pracuje, vyplývá z úvodních slov. Při volbě Rodné (příjmení) zadáváme tvar příjmení ženy za svobodna, tedy zpravidla v přechýleném tvaru, nejčastěji s koncovkou „-ová“. Takže hledání probíhá, de facto, úplně stejně jako kdyby nebyl mód instalován.
Volbou Vyvdané (příjmení) zadáváme příjmení ženy po svatbě ve tvaru příjmení jejího manžela !!! V tom tkví celé kouzlo. Výsledkem dotazu je standardní výběr osob (=provdaných žen) – v příkladu zadáno příjmení Mach se 17 výsledky hledání:
Mach.gif
Výsledek hledání pro příjmení Mach
Mach.gif (11.85 KiB) Zobrazeno 1363 x

Postup počeštění tohoto módu by překročilo rozsah příspěvku, ale nepředstavuje problém. Klíčem je záměna proměnných $text['birth'] na $text['_birth'] a proměnné $text['married'] na $text['_married'] v kódu módu a doplnění souborů cust_text.php překladem nových proměnných pro všechny použité jazykové mutace našich stránek TNG.
Je to paráda!
:D

Zpět na “Opravné módy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů