Trik na zobrazení vlastní události u žijící osoby

Příspěvky či dotazy, které se nehodí do žádného jiného vlákna...
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Trik na zobrazení vlastní události u žijící osoby

Příspěvekod Falt » 13 dub 2018 15:10

Mám v TNG potlačeny detaily žijících osob. Jak zobrazit fakt, že jedna žijící osoba byla adoptována?

Protože nastavuji v Legacy při exportu dat do Gedcomu potlačení detailů u žijících osob, tak se do Gedcomu nedostanou žádné vlastní události žijící osoby, v mém případě adopce, a pochopitelně ani citace pramene k této události. Výjimečný přístup ke zvolené osobě Legacy neumožňuje.
Tak jsem použil lstivý postup. V Legacy nejprve nastavím, že konkrétní osoba nežije a již se vlastní událost i s citací pramene přenese do Gedcomu a do TNG. Ale tím ještě není hotovo. V TNG nyní vystupuje dotčená osoba jako nežijící, a to je nutno opravit.
Po volbě Upravit na stránce této osoby se otevře okno, ve kterém je nezbytné provést dvě úpravy:

death_no.jpg
obrazovka pro opravu údajů
death_no.jpg (98.31 KiB) Zobrazeno 10736 x

Zaprvé zaškrtnout volbu Žijící, a v řádku Úmrtí smazat velké písmeno Y.
A kouzlo je naplněno, osoba je opět žíjící, a je u ní uvedena událost Adopce i s citací pramene.
:D

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 731
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Trik na zobrazení vlastní události u žijící osoby

Příspěvekod michal » 13 dub 2018 17:54

Mám provokativní otázku:
Údaje žijících osob v TNG nezobrazujeme (či v Legacy potlačujeme při exportu dat) z důvodu, že chceme ochránit žijící osoby před zveřejněním jejich údajů, případně že od nich nemáme souhlas s jejich zveřejněním. Řekl bych, že adopce zrovna patří mezi hodně citlivé události. Ona žijící osoba se zveřejněním souhlasí?
A pak mám jeden technický dotaz:
Jak jste do pole úmrtí v TNG dostal znak "Y"? Ten jste musel do pole úmrtí dané osoby zapsat už v Legacy... Řekl bych, že sám od sebe se do TNG nenaimportuje. On se totiž příznak "Osoba žijící/zesnulá" z Legacy do TNG nepřenáší. Tímto příznakem jsou označeny osoby v Legacy, ale TNG si při importu gedcomu tento příznak naplňuje sám podle svých vnitřních kritérií a příznak z Legacy import ignoruje.

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Trik na zobrazení vlastní události u žijící osoby

Příspěvekod Falt » 13 dub 2018 18:11

K oběma dotazům:
1) Ona žijící osoba se zveřejněním souhlasí? - Naopak, ona o to požádala.
2) Po importu se objeví na osobní stránce údaj o úmrtí:

death_y.jpg
údaj o úmrtí po importu
death_y.jpg (6.86 KiB) Zobrazeno 10726 x

Tato informace se odstraní právě vymazáním písmena Y, jak je v příspěvku popsáno. :roll:

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 731
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Trik na zobrazení vlastní události u žijící osoby

Příspěvekod michal » 13 dub 2018 18:39

Díky za odpověď.
ad 1) Tak to je úplně o něčem jiném :D
ad 2) Aha. Já jsem se přenosem znaku Žijící/zesnulý mezi Legacy a TNG zabýval dosti podrobně před pár lety v TNG 9. Od té doby tedy zřejmě došlo v importu gedcomu ke změně, protože tehdy si TNG dělal co chtěl a znak Žijící/zesnulý z Legacy úplně ignoroval. Nyní se jím podle vašeho popisu zabývat musí, protože jak jinak by ho napadlo, že má u této osoby existovat datum úmrtí, ale není známé?


Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti