50% sleva na nákup Legacy (MyHeritage koupili firmu Millenia)

Úvodní rady k použití programu Legacy Family Tree
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

50% sleva na nákup Legacy (MyHeritage koupili firmu Millenia)

Příspěvekod Falt » 04 srp 2017 07:06

V souvislosti s přechodem společnosti Millenia ke společnosti My Heritage, sledující společný vývoj produktů, vyhlásila Millenia dočasnou slevovou akci, platnou do neděle 20. srpna 2017 - sleva z 34,95 USD na 17,48 USD - prodlouženo o 1 týden.

Bližší informace o sloučení obou firem viz http://news.legacyfamilytree.com/legacy_news/2017/08/legacy-family-tree-has-a-new-home-with-myheritage.html
Naposledy upravil(a) Falt dne 15 srp 2017 20:14, celkem upraveno 2 x.

zvavrik
Příspěvky: 1
Registrován: 04 srp 2017 07:16

Re: 50% sleva na nákup Legacy

Příspěvekod zvavrik » 04 srp 2017 07:21

Bohužel MyHeritage se daří likvidovat konkurenci a přitom dle mého skromného názoru jejich web i program patří mezi to horší a služby mezi nejdražší...škoda.

Snad zůstane Legacy tam kde je.

Z.

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: 50% sleva na nákup Legacy

Příspěvekod michal » 04 srp 2017 09:13

Jsem z tohoto včerejšího oznámení mírně řečeno velmi rozpačitý, nicméně to je tak všechno, co proti tomu lze dělat...
Ve svém prohlášení slibují např. podporu Unicode, což však už asi posledních 10 let slibují pro každou další verzi. Uvidíme, co přinesou časy příští.

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: 50% sleva na nákup Legacy

Příspěvekod michal » 04 srp 2017 19:37

michal píše:Jsem z tohoto včerejšího oznámení mírně řečeno velmi rozpačitý, nicméně to je tak všechno, co proti tomu lze dělat...
Ve svém prohlášení slibují např. podporu Unicode, což však už asi posledních 10 let slibují pro každou další verzi. Uvidíme, co přinesou časy příští.

Vsadil bych se, že jsem včera večer v některém z obou oficiálních prohlášení (od MyHeritage nebo od Millenia) četl o tom, že v další verzi už bude podpora Unicode. Nyní to nevidím nikde. Naopak na stránkách firmy MiIlenia je v rámci FAQ na otázku, zda bude verze 10 obsahovat podporu Unicode, jasná odpověď: nebude.
Velmi zajímavé jsou první reakce z komunity betatesterů a překladatelů. Zatímco Američané svorně blahopřejí a očekávají radostné zítřky, Evropané se k tomuto kroku staví dosti kriticky. Někteří předvídají konec programu Legacy do 5 let, někteří rovnou ukončují svoji činnost v rámci testování a z komunity odstupují.
Za svoji osobu mohu napsat toto: vzniku a udržování české verze programu Legacy jsem věnoval v posledních 10 letech zdarma spoustu volného času. Vstup MyHeritage do Legacy mi pražádnou radost neudělal. Nyní (dnes okamžitě) se mi pro MyHeritage pracovat vůbec nechce. Na rozhodnutí, co dál s českou verzí si dávám čas do Vánoc (letošních).

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: 50% sleva na nákup Legacy (MyHeritage koupili firmu Millenia)

Příspěvekod Falt » 06 srp 2017 09:58

Když jsem si prošel reakce na webových stránkách, tak lze vyvodit následující fakta a odhady:
    je to devátá akvizice ze strany MyHeritage a například spolknutá společnost Geni funguje velmi dobře a rád v její aplikaci hledám
    desktopové aplikace se dnes příliš nenosí, protože webová anebo cloudová forma aplikace nepotřebuje složitý aparát pro prodej upgradů ani samostatné řešení pro MAC
    lze tedy jen doufat, že Legacy, které má oproti FTB náskok o "parník", zůstane ještě chvíli v desktopové podobě, alespoň to prozatím MyHeritage prohlašuje a předpokládá umožnit každému výběr mezi FTB a Legacy (které ve verzi 10 získá schopnosti tvorby rodokmenů na webu MyHeritage)
    pokud ta "chvíle" nebudou roky, nezbývá skalním vyznavačům bezpečného shromažďování genealogických údajů, než zůstat u Legacy verze 9 a nepodlehnout vábení krásných rodokmenů na webu od MyHeritage zpočátku "zadarmo"
    na obranu MyHeritage mohu potvrdit, že naopak bez problémů lze dříve založená dílka, vzniklá nejčastěji ze začátečnického nadšení, aniž si původci uvědomovali, že dávají v plen citlivé údaje řady žijícch osob bez jejich vědomí, natož souhlasu, smazat a své účty u MyHeritage zrušit
    zdá se, že LFT nebylo tou hlavní hodnotou, o kterou šlo, ale spíše bylo cílem převedení uživatelů Legacy pod křídla MyHeritage a především získání školicí platformy - Webinars, dosud omezené 1000 sedadly, s přechodem na modernější logistiku

Připomeňme si klasiky: "Nesvlékej kalhoty, brod je ještě daleko!"
:)

747
Příspěvky: 38
Registrován: 09 črc 2015 13:28

Re: 50% sleva na nákup Legacy (MyHeritage koupili firmu Millenia)

Příspěvekod 747 » 06 srp 2017 13:40

Je správná moje obava, že pokud budu využívat při zálohování cloudové úložiště Legacy poskytnu vlastně svoje unikátní datové údaje zdarma MyHeraitage?

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: 50% sleva na nákup Legacy (MyHeritage koupili firmu Millenia)

Příspěvekod Falt » 06 srp 2017 17:02

Považuji to za nepravděpodobné a nemělo by to nastat. Přesto, ve světle posledních událostí, hodnotím cloudové úložiště Legacy jako neperspektivní.
:(

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: 50% sleva na nákup Legacy (MyHeritage koupili firmu Millenia)

Příspěvekod michal » 08 srp 2017 15:45

747 píše:Je správná moje obava, že pokud budu využívat při zálohování cloudové úložiště Legacy poskytnu vlastně svoje unikátní datové údaje zdarma MyHeraitage?

Chtělo by se mi napsat, že vaše obava na místě není. Cloudové úložiště Legacy slouží k zálohování dat. Data se zde ukládají v komprimovaném souboru zip na váš účet (s přihlašovacím jménem a heslem). Na MyHeritage se data vkládají jiným způsobem a s vaším souhlasem. Pokud by došlo nějakým způsobem k využití těchto komprimovaných souborů bez vašeho vědomí, jednalo by se o prachsprostou krádež. Firma MyHeritage je sice obchodní dravec, ale z tohoto jednání bych ji nepodezříval. Určitě můžeme zabřednout do diskuze na téma, cokoli vložím na internet, je už předem ukradeno, ale do této diskuze se mi nechce jít. To byste nesměl používat žádné cloudy (OneDrive, Google Drive, Dropbox).


Zpět na “Začínáme s Legacy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů