Jak importovat seznam českých archivů do Legacy

Jak zapisovat a evidovat data.
Falt
Příspěvky: 299
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Jak importovat seznam českých archivů do Legacy

Příspěvekod Falt » 25 dub 2016 19:01

Již v roce 2008 Radek Tlapák připravil pro uživatele Legacy Family Tree ve verzi 7.4 seznam českých archivů. Pokud si tento seznam chcete importovat do Legacy 8, postupujte podle následujícího návodu. Přibude Vám do databáze 111 českých archivů, včetně všech dostupných kontaktů. Jsou označeny hvězdičkou před jménem archivu. To je z toho důvodu, aby se vám případně nepřepsal Váš existující archiv. Pokud už nějaké adresy archivů založené máte, můžete je po importu v seznamu archivů sloučit.
V prvním kroku zvolte v menu Zobrazit | Základní seznamy | Adresy | Úložiště pramenů. Po pravé straně vybereme tlačítko Možnosti a z nabídky Importovat ... Objeví se obrazovka:
ChooseImport.jpg
Volba importu seznamu
ChooseImport.jpg (246.96 KiB) Zobrazeno 2218 x

V horním řádku vybereme složku, kam jsme si uložili stažený soubor archivy_cz.fdb z odkazu http://www.legacyczech.com/download/translat/archivy_cz.fdb. Zaškrtneme volbu Úložiště pramenů a stiskneme tlačítko Import základních seznamů. A máme k dispozici 111 adres českých archivů a nemusíme je ručně dopisovat.
ImportRepos.jpg
Vlastní import adres
ImportRepos.jpg (134.8 KiB) Zobrazeno 2218 x

Poznámka na závěr: Data autor musel v r. 2008 ručně přepsat z webu, což bylo časově velmi náročné. Je velmi pravděpodobné, že mohlo dojít ke změnám. Pokud byste na nějakou nesrovnalost přišli, napište a opravíme to.

Kompletní seznam archivů naleznete na odkazu http://cesarch.cz/archivnictvi/adresar-archivu/
:geek:

Zpět na “Zadávání údajů”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host