Zobrazení příbuzenských vztahů trochu zlobí

Jak zapisovat a evidovat data.
747
Příspěvky: 38
Registrován: 09 črc 2015 13:28

Zobrazení příbuzenských vztahů trochu zlobí

Příspěvekod 747 » 18 úno 2016 09:28

Na kartě Rodina jde nastavit, aby byl vidět příbuzenský vztah vybrané osoby k aktuální osobě. To je šikovné. Ale stalo se mi, když jsem začal do Legacy zadávat najednou údaje o předcích, že se objevilo toto:

• 7xpraděda a 7xprababička - to jsem očekával
• 8xpraděda a manželka od 8xpradědy - to mne překvapilo
• 9xpraděda a manželka od 9xpradědy - to mne překvapilo

Co dělám špatně?

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 731
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Zobrazení příbuzenských vztahů trochu zlobí

Příspěvekod michal » 18 úno 2016 14:09

Špatně neděláte zřejmě nic.
Jde o to, že po vložení nových osob, resp. před tím, než chcete zkoumat příbuzenské vztahy, musíte znovu spustit Nastavení příbuzenských vztahů. (Nástroje > Příbuzenské vztahy (levá ikona)).
Sedmou prababičku jste musel v databázi už mít po vašem posledním spuštění Nastavení příbuzenských vztahů, osmá a devátá prababička jsou nové osoby.
Legacy po spustění Nastavení příbuzenských vztahů zapíše všechny příbuzenské vztahy do jednoho z pomocných souborů a pak vždy, pokud chce nějaký vztah zobrazit, sáhne do tohoto souboru. Nastavení příbuzenských vztahů je tedy statické. Mimo to pochopitelně fungují nějaké defaultní výrazy u nově zapsaných osob jako je ona "manželka od dědy či pradědy".

Pořád mám v hlavě, že v nápovědě je někde zmínka o tom, že po zapsání nových osob je třeba znovu spustit Nastavení příbuzenských vztahů, ale asi to mám jen v hlavě a ne v nápovědě. Doplním to tam (do tématu ke kartě Rodina a k Nastavení příbuzenských vztahů).


Zpět na “Zadávání údajů”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů