My a chyby - kuriózní případ

Jak zapisovat a evidovat data.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

My a chyby - kuriózní případ

Příspěvekod Falt » 15 kvě 2015 12:31

Nejčastější příčinou chyb je sám uživatel. Podělím se o kuriózní zážitek.
Dva bratři se rozhodli si vzít za manželky dvě sestry. Celkem rozumně uspořádali obě svatby ve stejný den. To jsou fakta natolik jednoznačná, že mne ani nenapadlo, jak lze udělat chybu. Když jsem vše vložil do Legacy a podíval se na kartu Rodina ženichů, vypadly mi málem oči z důlků:
1A1ACB48FCAE4C82.jpg
Rodina ženichů
1A1ACB48FCAE4C82.jpg (122.17 KiB) Zobrazeno 8475 x

Ano, vedle ženichů se jako jejich sourozenci objevily obě nevěsty.

Když jsem se podíval na rodinu nevěst, tak mi definitivně spadla čelist:
2F6CCEE821B2B36F.jpg
Rodina nevěst
2F6CCEE821B2B36F.jpg (118.67 KiB) Zobrazeno 8475 x

I tady je zřejmé, že se nevěsty a ženichové objevují coby sourozenci !
Nesmysl? V mém případě ano. Během vzájemného přiřazování dětí a rodičů jsem "mechanicky" pracoval metodou přiřazení exitujících rodičů - viz http://legacyczech.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=108
Metoda je správná, ale trochu obezřetnosti je na místě. Během pokusů o nápravu jsem používal MRIN pro manželství rodičů ženichů a nevěst. Ale přehlédl jsem, že se mi "podařilo" v obou manželstvích zapsat jednu a tutéž manželku !!! Samozřejmě se tam dostala mojí nepozorností a chybou. Tak vznikl nesmysl.

Když se podařilo tuto frustrující chybu odhalit a odstranit, tak mne napadlo se zamyslet, zda by se něco podobného ve skutečnosti mohlo stát? A mohlo! Představme si, že by v tomto případě zemřel otec nevěst a co hůře, nechme zemřít i matku ženichů. To je masakr! Tím pádem se ženichové i nevěsty stanou polosirotky. Ale otce ženichů napadne se znovu oženit a ejhle, dohodnou se se švagrovou, vdovou po otci nevěst. Hrůzná představa, že? Ale pak by začala podobná schémata platit a odpovídat realitě:
2015-05-15.jpg
Rodiny po druhém manželství
2015-05-15.jpg (212.38 KiB) Zobrazeno 8475 x

Legacy vzalo na vědomí, že matka nevěst a otec ženichů uzavřeli další manželství a že druhým manželstvím vyvdala vdova oba ženichy jako nevlastní syny a otec vyženil obě nevěsty jako nevlastní dcery. A tak se druhým manželstvím stávají z ženichů a nevěst nevlastní sourozenci !!!
Závěr?
No není ta genealogie náramná detektivka?
:D

Zpět na “Zadávání údajů”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů