Sčítání lidu podle Family Search

Jak zapisovat a evidovat data.
Falt
Příspěvky: 375
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Sčítání lidu podle Family Search

Příspěvekod Falt » 26 kvě 2019 14:19

Potřeboval jsem si v Legacy opravit citace, které souvisejí s úředním sčítáním lidu. Zadával jsem data před několika lety a potíž byla v tom, že se mi nezdařilo je nalézt v okresních archivech, ale ve Family Search. A nevěděl jsem si tehdy rady, jak naložit s odkazy na webové stránky. FS nabízí několik desítek provedených sčítání lidu, uspořádanou po okresech

FS-Census_Czech_Republic.jpg
nabídka sčítání lidu ve FS - podle okresů
FS-Census_Czech_Republic.jpg (250.23 KiB) Zobrazeno 2556 x

Systém zápisu jsem převzal z příspěvku viewtopic.php?f=16&t=190&p=290&hilit=Typ+s%C4%8D%C3%ADt%C3%A1n%C3%AD+lidu#p290 a mírně modifikoval. Kde byly k dispozici Sčítací lístky, vzal jsem také do hry. Potíž nastala se skeny sčítacích archů. Pokud si pořídím kopii sčítacího archu na stránce FS, nabídne se mi kvalitní kopie ve formátu JPG. Tu už není problém upravit, aby byla perfektně čitelná. Ale potíž je v tom, že obrazový soubor bude mít okolo 3,5 MB i více. A takto obrovské soubory nechci nahrávat na web, dodržuji velikost do 800 kB. Jak z konopí?

Rozhodl jsem se pro kompromis - pořízení dvou sad kopií sčítacího archu. Jedné dokonalé, ze které opisuji podrobnosti do Legacy a druhé podstatně hůře čitelné, ale vyhovující velikostí, kterou umístím na webové stránky jako ilustraci.

Zpět na “Zadávání údajů”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host