Čeština a Legacy

Jak získat Legacy Family Tree, aktualizace a instalace programu.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Čeština a Legacy

Příspěvekod Falt » 21 srp 2016 22:40

Zdá se, že zájemce o kvalitní genealogický program Legacy (plným názvem Legacy Family Tree) odrazuje fakt, že po instalaci bezplatné či placené verze se nezobrazuje ihned čeština správně. Při tom je náprava velmi snadná a nezabere více než 3 minuty.

Nejprve si připomeňme, že příčinou je vytvoření aplikace Legacy ve znakové sadě, která plně vyhovuje anglosaskému prostředí, odkud pochází 90% uživatelů. My s našimi Husovými "nabodeníčky" (čili čárkami, háčky a kroužky) musíme pro nápravu udělat speciální krok, kterým umožníme, aby se čeština zobrazovala správně.

Tento krok spočívá ve stažení přiloženého instalačního souboru do našeho počítače. Stažením a následným spuštěním tohoto souboru se operační systém Windows (je jedno v jaké verzi) dozví, jak se má k češtině od nynějška chovat. Po instalaci opravného souboru musíme počítač restartovat, aby se změny mohly projevit.

Operace je naprosto jednoduchá a zcela bezpečná. Tato metoda je 100% pro všechny verze Windows.

Rekapitulace postupu:
STÁHNUT ... 10 sekund
INSTALOVAT ... 5 sekund
RESTARTOVAT ... asi 60 sekund

Zájemci o podrobnější vysvětlení se vše potřebné dočtou na odkazu http://www.legacyczech.com/download/pokyny.html. Tam je popsán i postup jakým vrátit pokyny pro Windows do původního stavu v případě, že se nakonec pro Legacy nerozhodnete.

:roll:
Přílohy
Legacy_app_cz.reg
Instalační soubor pro správné zobrazení českých znaků v Legacy
(339 bajtů) Staženo 1165 x

TS1
Příspěvky: 3
Registrován: 09 pro 2020 22:59

Re: Čeština a Legacy

Příspěvekod TS1 » 09 pro 2020 23:31

Dobrý den, uvedený návod mi na počítači s Windows 10 poničil písma v Outlooku a nevylepšil Legacy. Registr jsem podle návodu obnovil, prohlédl, nic nového v něm není. Můžete mi poradit, kde se mohla stát chyba? Všechny české znaky jsou nahrazeny otazníkem.
Předem děkuji. Tomáš Svoboda

TS1
Příspěvky: 3
Registrován: 09 pro 2020 22:59

Re: Čeština a Legacy

Příspěvekod TS1 » 09 pro 2020 23:32

Legacy_PoOpravě_9-12-2020kus.jpg
Legacy_PoOpravě_9-12-2020kus.jpg (55.16 KiB) Zobrazeno 11288 x

Zde je ukázka textu. TS

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština a Legacy

Příspěvekod michal » 11 pro 2020 19:43

Nemyslím si, že by příkazy v souboru upravující určitou větev registru Windows, opravily jinou větev v registru, případně i něco jiného ve Windows. Provedl jsem určitá testování nastavení Windows a Legacy a výsledky jsem shrnul v tomto příspěvku: http://legacyczech.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=846.
Podle kopie obrazovky, kterou jste zde otisknul, se mi jeví, že se nacházíte v bodě B, tedy že nemáte opravený registr a současně máte v regionálním nastavení Windows zaškrtnutou volbu "Beta: Používat Unicode UTF-8 pro celosvětovou podporu jazyka".
Pro správné zobrazení českých znaků v Legacy tedy zrušte zaškrtnutí této volby a nainstalujte soubor opravy registru Windows. Zřejmě pak ještě uvidíte chybné české znaky v popiscích polí na kartě Rodina, jak uvádím na konci výše uvedeného příspěvku. Řešení je na konci příspěvku uvedeno také.
Malý soubor upravující registr Windows nijak volbu "Beta: Používat Unicode..." neovlivňuje. Musel jste tedy tuto volbu mít zaškrtnutou už dříve.

hetta
Příspěvky: 9
Registrován: 07 čer 2018 10:20

Re: Čeština a Legacy

Příspěvekod hetta » 24 čer 2021 20:21

Tak jsem asi s Legacy skončila, mám nový počítač s Win 10 Home, a když jsem si tam nainstalovala Legacy a otevřela ho, tak tam zase byla zpackaná čeština. Jenže uvedený postup použít nemohu, stále se mi objevuje hláška Obrázek

Jak mám psotupovat dál ? Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština a Legacy

Příspěvekod michal » 25 čer 2021 09:59

Končit s Legacy kvůli tomuto je předčasné. Ve vyšších verzích Windows je možné soubory opravující registr spouštět jako Správce.


Zpět na “Instalace české verze Legacy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů