Začínám s Legacy 9

Úvodní rady k použití programu Legacy Family Tree
Falt
Příspěvky: 351
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Začínám s Legacy 9

Příspěvekod Falt » 27 kvě 2017 15:51

Tak jsem se rozhodl dnes začít s devítkovou verzí. Vše jsem si zálohoval a stáhl instalační soubor. Můj antivirový program AVG mne upozornil, že je mu soubor legacy9setup.exe mírně podezřelý a poslal jej do laboratoře AVG s tím, že se mi ozvou. Už se mi ozvali, poděkovali za tip a ujistili mne, že je instalační soubor v pořádku!
Mile mne překvapilo, že prostředí nové verze Legacy se na první pohled nijak od osmy neliší, veškerá nastavení byla bez mého zásahu převzata. Hledání shod s Family Search jsme znali již z osmiček (výtěžnost se blíží k nule). Hledání shod s MyHeritage je novinkou a naprosto souhlasím s příspěvkem na tohle téma ve vláknu http://legacyczech.com/forum/viewtopic.php?f=44&t=509.
Samozřejmě jsem si hned odzkoušel zálohování (pouze datového souboru) v cloudu. Registrace byla jednoduchá a rychlá, takže tohle je prima rozšíření dovedností programu LFT.. OPRAVA: Po převzetí Millenia Co. firmou MyHeritage hodnotím cloudové úložiště Legacy jako neperspektivní pro bezpečné zálohování dat.
Vyprávění jsem ještě nevyzkoušel, ale asi by mohlo být řešením pro dotaz http://legacyczech.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=514 ohledně Poznámky u příjmení.
Spolupráci s TNG si vyzkouším příští týden po aktualizaci TNG na verzi 11.1.1.

Závěr k dnešku:
Legacy 9 je přijemné překvapení a není důvod k obavám z přechodu na tuhle verzi. Všechny návody k Legacy 8 platí, navíc je tu několik novinek, o kterých je možné si potřebné informace přečíst na našem fóru v rubrice Začínáme s Legacy.
:)
Naposledy upravil(a) Falt dne 06 srp 2017 22:10, celkem upraveno 2 x.

Falt
Příspěvky: 351
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Využití LTools je i v devítkách možné

Příspěvekod Falt » 03 čer 2017 06:02

Včera jsem si potřeboval označit předky jedné příbuzné jenom po linii matky. Proto jsem sáhl na LTools.
Informace o tomto pomocníkovi viz http://legacyczech.com/forum/viewtopic.php?f=29&t=26&hilit=LTools. Skvělá zpráva je, že LTools fungují i v devítkové verzi Legacy (ve stejném rozsahu jako osmičky).
Hned jsem také uplatnil šikovnou funkci Advanced Set Living++ a zbavil se u 7 osob z hluboké minulosti příznaku žijící.
:o


Zpět na “Začínáme s Legacy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host