Novinky v Legacy 9 - 4. díl: Zálohování do cloudového úložiště

Úvodní rady k použití programu Legacy Family Tree
Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 597
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Novinky v Legacy 9 - 4. díl: Zálohování do cloudového úložiště

Příspěvekod michal » 24 kvě 2017 10:26

Legacy 9 nabízí možnost ukládat záložní soubory jak na lokální místo (PC, pevný disk, flashdisk, apod.), tak na cloudové úložiště nacházející se na serveru Legacy Family Tree.
O nutnosti zálohovat svá data není třeba diskutovat. Jasné je, že umístění záložních souborů výhradně na počítači, na kterém provozujeme Legacy, nestačí. Umístění záložních souborů na externích úložištích (pevný disk, flashdisk) je žádoucí. Umístění záložních souborů na online (cloudových) úložištích je velmi vhodné. Pro ty uživatele, kteří své záložní soubory dosud na některé z již existujících online úložišť (OneDrive, GoogleDrive, Dropbox, aj.) neukládají, vytvořili programátoři Legacy možnost pracovat s vlastním online úložištěm na serveru Legacy Family Tree (Soubor > Zálohovat soubor).

cloud1.png
Zálohování
cloud1.png (76.98 KiB) Zobrazeno 1967 x


Pomocí Legacy je třeba nejprve vytvořit na tomto úložišti svůj účet (login=emailová adresa, heslo).

login.png
Přihlášení
login.png (24.51 KiB) Zobrazeno 1967 x


Poté se již záloha při zaškrtnuté možnosti zálohování na cloudové úložiště vždy automaticky na toto úložiště uloží bez nutnosti se na úložiště znovu přihlašovat.

Stejně snadno lze zálohu z cloudu obnovit. Po volbě Soubor > Obnovit soubor > Obnovit z cloudového úložiště Legacy se zobrazí okno se všemi verzemi záložních souborů, které jsou na cloudovém úložišti uloženy. Z nich pak lze vybrat tu správnou zálohu, ze které chceme obnovit svoji databázi.

obnova.png
Obnova ze zálohy
obnova.png (18.6 KiB) Zobrazeno 1967 x

Zpět na “Začínáme s Legacy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host