Potřebuji českou nápovědu

Úvodní rady k použití programu Legacy Family Tree
747
Příspěvky: 28
Registrován: 09 črc 2015 13:28

Potřebuji českou nápovědu

Příspěvekod 747 » 10 črc 2015 19:55

Legacy 8 deluxe se mi povedlo stáhnout a oživit. Stáhl jsem si pak českou nápovědu, rozbalil ji ve složce Legacy 8 a NIC. Asi bych přece jen potřeboval podrobnější návod, omlouvám se.
Naposledy upravil(a) 747 dne 12 črc 2015 09:10, celkem upraveno 2 x.

Falt
Příspěvky: 310
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji českou nápovědu

Příspěvekod Falt » 10 črc 2015 20:31

Postup instalace skrývá jediné úskalí - nikdy nestahujme instalační soubory ze stránek http://www.legacyfamilytree.com/ (tedy ze stránek společnosti Millennia v AJ, ale vždy jen a pouze ze stránek http://www.legacyczech.com/ - tedy v ČJ. Analogický postup je při aktualizaci programu Legacy, pokud nevyužíváme přímo z programu Legacy, z karty Domů nabídky na aktualizaci (kontrola aktuálnosti naší verze - vyžaduje připojení k internetu a nastavuje se pod volbou Možnosti na kartě Domů ).

Vlastní instalace probíhá ve 4 krocích:
1. Na stránkách http://www.legacyczech.com/ v menu volíme INSTALACE | Stažení instalace a na první stránce vyplníme min. emailovou adresu a přejdeme na druhou stránku
Legacy1.gif
1. krok pro stažení instalačního souboru
Legacy1.gif (68.51 KiB) Zobrazeno 3528 x

2. Tady si nejprve přečteme připojené informace, které můžeme potřebovat pro správné zobrazení českých znaků a potom klikneme na tlačítko pro stažení instalačního souboru
Legacy2.gif
2. krok - vlastní stahování
Legacy2.gif (59.99 KiB) Zobrazeno 3528 x

3. Instalační soubor Legacy8Setup.exe uložíme do standardní složky stahovaných souborů a po uložení spustíme instalaci. Nabídku na uložení programu do složky C:\Legacy8 můžeme ponechat (anebo změnit podle zvyklostí).
4. Instalace proběhne a jsme dotázání na volbu jazyka programu Legacy. Volíme česky.

Instalace je tím ukončena a program Legacy 8 běhá v češtině a to včetně české nápovědy.

Ve Vašem případě došlo nepochybně k instalaci jiné než české verze. Nejspolehlivější je proto program Legacy 8 zcela odinstalovat a podle výše uvedených pokynů nainstalovat správně.

Jiná opera je čeština k Legacy Charting. Postup viz http://legacyczech.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=24
:D

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 563
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji českou nápovědu

Příspěvekod michal » 13 črc 2015 07:16

K této obsáhlé odpovědi bych dodal ještě dvě drobnosti:

1) Pokud jste nainstaloval Legacy z odkazu z anglického emailu, který jste obdržel po registraci na internetových stránkách, tj. pokud máte nainstalovanou anglickou verzi Legacy, tato verze obsahuje anglický soubor nápovědy. Český soubor nápovědy si můžete dodatečně stáhnout odtud: http://www.legacyczech.com/download/beta.php (odkaz pro stažení nápovědy je na stránce na prvním řádku vpravo). Soubor po stažení rozbalte (na síti je uložen ve formátu .zip) a nakopírujte jej do složky, ve které máte nainstalován program Legacy. Následně spusťte Legacy a v Možnosti > Nastavení zvolte použití české nápovědy, viz postup zde: http://legacyczech.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=30.

2) Výchozí složkou pro instalaci Legacy 8 je C\:Program Files. V případě, že jste na počítači měli již dříve nainstalovanou verzi Legacy 7 a tuto verzi jste měli nainstalovanou ve složce C\:Legacy (výchozí složka při instalaci Legacy 7), bude vám tato složka nabídnuta i pro instalaci Legacy 8.


Zpět na “Začínáme s Legacy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host