Geo databáze sídel

Pokud jste narazili na nějaké nejasnosti při práci s Legacy, popište problém zde. A zde také můžete odpovídat a poradit.
rohlaj
Příspěvky: 8
Registrován: 18 pro 2013 23:52

Geo databáze sídel

Příspěvekod rohlaj » 03 led 2015 22:36

Dobrý den,
dnes jsem se dostal k jednomu novému příbuznému, který se narodil v Londýně. Při té příležitosti jsem zjistil, že má nainstalovanou pouze databázi sídel Česka a Slovenska. Koukal jsem do nápovědy a zjistil, že si mohu stáhnout celosvětovou databázi. Bohužel, zjistil jsem, že u mě se soubor GeoDB.gdb nalézá v úplně jiném adresáři než je uvedeno v nápovědě (C:\Legacy\Geo\) a nevím, co teď s tím. Stávající soubor s CZ a SK sídly jsem si zkopíroval pod jiným názvem a pokusil se nainstalovat celosvětovou DB. Po kliknutí na exe soubor mi ale systém hlásí "Přístup odepřen". Mám Win 7. Máte s tím někdo zkušenosti? V nápovědě se také píše, že v celosvětové DB jsou u CZ a SK sídel chyby. Nerad bych se spálil.

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Geo databáze sídel

Příspěvekod Falt » 04 led 2015 09:39

Přechod na celosvětovou databázi je samozřejmě možná varianta. Já jsem se přidržel té české. Ale co s Londýnem a podobnými výlety našich předků? S ohledem na prezentaci v TNG jsem zvolil jednoduchou fintu. Takové místo si založím sám, bez databáze. Jak? Podrobný postup je popsán např. v příspěvku http://legacyczech.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=113 a http://legacyczech.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=187
Jen je potřeba se rozhodnout, kolik úrovní místa zapsat. Já jsem se prozatím přiklonil k zápisu sídla, kraje (provincie, spolkové země, státu USA) a země. Vzhledem k malému počtu výskytů mi to stačí, ale lze si zavést vícestupňový systém záznamu.

Place.jpg
ukázka zápisu - kouzlo je ve správném zadání souřadnic GPS ve stylu Legacy
Place.jpg (71.16 KiB) Zobrazeno 9807 x


Zpět na “Otázky a odpovědi”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host