Skrýt fotografie osob

Příspěvky či dotazy, které se nehodí do žádného jiného vlákna...
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Skrýt fotografie osob

Příspěvekod Falt » 22 kvě 2019 23:27

Mám na svých stránkách úmyslně potlačeny obrázky osoby v záhlaví její osobní stránky. Namísto nich používám obecné siluety muže a ženy. Jedním z důvodů je, že vhodné obrázky mám k dispozici pro 1 % osob, 99 % by tak jako tak mělo v záhlaví jen ikonu ženy či muže. Navíc se mi tyto siluety líbí:

male.jpg
male.jpg (15.27 KiB) Zobrazeno 9672 x

female.jpg
female.jpg (15.99 KiB) Zobrazeno 9672 x

Nicméně čas od času se mi potvora obrázek na osobní stránce zase objeví namísto siluety. Někde to jde nastavit, ale já si nikdy nevzpomenu kde. A tak raději používám příkaz, který vše zařídí. Musím otevřít phpMyAdmin, otevřít si svoji databázi a vybrat tabulku tng_medialinks. V ní si otevřu záložku SQL, smažu obsah a překopíruji sem příkaz
UPDATE tng_medialinks SET tng_medialinks.defphoto = "";

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 731
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Skrýt fotografie osob

Příspěvekod michal » 23 kvě 2019 07:46

Po každém importu gedcomu do TNG se automaticky nastaví první přiřazená fotografie k osobě jako výchozí fotografie, která je zobrazována na místě "hlavy". V případě aktualizačního importu tato zásada platí u nových osob.

Nastavení výchozí fotografie u osoby pak lze ovlivnit v těchto úsecích Administrace TNG:

Administrace>Média>Náhledy>Přiřadit výchozí fotografie
Zde lze přiřadit první fotografii pro každou osobu, rodinu a pramen jako výchozí fotografii.
Jak to dělám já: Není to úplně to "pravé ořechové", protože k osobě mohu mít třeba přiřazenou pouze skupinovou fotograii. Tuto funkci tedy nepoužívám.

Administrace>Nastavení>Základní nastavení>Média>Použít výchozí náhledy
Tam, kde není žádná výchozí fotografie, bude zobrazen obecný náhled rozlišující pohlaví. To jsou ty malované hlavy.
Jak to dělám já: Mám nastaveno Ne, tedy v případě chybějících výchozích obrázků nedoplňovat žádné siluety. Malované siluety se mi nelíbí, takže je nezobrazuju. Kde není výchozí fotografie, nemám prostě zobrazeno nic.

Standardní možnosti, které TNG nabízí, mi tedy nevyhovují a postupuju podobně jako vy, tedy za pomocí vlastních SQL příkazů.
Nezdráhám se používat hlavy osob, protože u osob, které žily v období po vynálezu fotografie, mám spoustu jejich fotografií. Všechny fotografie, které mám použity jako "hlavy", jsem pojmenoval názvy začínajícími znaky "hl_". Po každém importu gedcomu do TNG v rámci dalších poimportních úprav použiji pro nastavení výchozích fotografií dva SQL příkazy:
1) nejprve odstraním nastavení výchozích fotografií u všech fotografií:
UPDATE tng_medialinks SET defphoto = Null;
2) jako výchozí fotografie nastavím pouze fotografie hlav, tedy soubory, jejichž název začíná na "hl_":
UPDATE tng_medialinks INNER JOIN tng_media ON tng_medialinks.mediaID = tng_media.mediaID SET tng_medialinks.defphoto = 1 WHERE tng_media.mediakey LIKE 'hl%';

Používá-li se alternativní způsob nastavení výchozích fotografií, jako je tomu v obou našich případech, existuje opravný mód, který zamezuje nastavení výchozích fotografií při importu gedcomu, takže všechny alternativní nastavení výchozích fotografií z dřívějška zůstanou zachovány i po importu gedcomu.
Tento opravný mód se nachází zde: https://tng.lythgoes.net/wiki/index.php?title=Default_Photo_Not_Set_on_Import
Nemám ho ale vyzkoušený, takže je otázkou, jestli funguje i v TNG 12.

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Skrýt fotografie osob

Příspěvekod Falt » 23 kvě 2019 09:08

Díky, opravný mod funguje i v TNG 12. A tím mi odpadnou šachy okolo "hlav".
BTW: Příkaz v syntaxi
UPDATE tng_medialinks SET defphoto = Null;
mi přestal fungovat (hlášena chyba v souvislosti s NULL), proto jsem jej upravil na
UPDATE tng_medialinks SET tng_medialinks.defphoto = "";
:)

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 731
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Skrýt fotografie osob

Příspěvekod michal » 23 kvě 2019 10:34

NULL: Nevím, v mém případě to funguje jak v phpmyadmin (odzkoušel jsem to ro jistotu teď), tak v rámci skriptu php, který jsem si vytvořil pro poimportní datové úpravy.


Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů