Vlastní typy událostí – pár drobných postřehů z praxe

Příspěvky či dotazy, které se nehodí do žádného jiného vlákna...
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Vlastní typy událostí – pár drobných postřehů z praxe

Příspěvekod Falt » 16 úno 2019 18:25

Vlastní typy událostí jsou v TNG spravovány na stránce Administrace v samostatné sekci. Z počátku jsem laboroval, které Tagy potlačit již v Legacy, před exportem do GEDCOMu. Naštěstí na tom příliš nezáleží, jak jsem zjistil. Když do TNG proniknou ty nežádoucí, třeba _UID nebo _PPEXCLUDE, které se, mršky jedny, zobrazí na osobní stránce a zohaví ji, je náprava snadná. Nežádoucí Tagy vymeteme právě v sekci Vlastní typy událostí, a to velice jednoduše. Stačí využít pro konkrétní Tag volbu Upravit v levém sloupci Akce, a zaškrtnout Odmítnout. Po stisku klávesy Uložit změny konkrétní Tag z osobních stránek okamžitě zmizí! To se mi na TNG náramně líbí.

Další postřeh se týká povolání. V Legacy jsem si zavedl pro tyto účely Událost, kterou jsem si nazval Stav či povolání. Tam si zapisuji, že byl předek například chalupník, rychtář, pololáník či švec, s případným rozpětím let. Tato událost se prostřednictvím Gedcomu přenese i do TNG, kde je pak uvedena v sekci Vlastní typy událostí. V TNG již nebyl problém si vytvořit report Povolání našich předků čili Přehled o tom, čím byli naši předci (pokud to víme). Ale tenhle report je maličko zapeklitý v tom, že pracuje s ID vlastní události. Pokud se při nějaké příležitosti ID vlastních událostí v TNG přečíslují, máme po žížalkách, report přestane fungovat. Naštěstí je náprava snadná. Existuje opravný mód Add Event Type ID, který přidá do přehledu Vlastní typy událostí sloupec s aktuálními ID čísly. Pak je již snadné přepsat v reportu ID číslo události pro Stav či povolání na platné a report zase běhá, jak má.
Opravný mód je na odkazu https://tng.lythgoes.net/wiki/index.php?title=Add_Event_Type_ID
:idea:

Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů