PDF soubory v TNG

Příspěvky či dotazy, které se nehodí do žádného jiného vlákna...
Falt
Příspěvky: 344
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

PDF soubory v TNG

Příspěvekod Falt » 16 pro 2018 09:22

Ještě donedávna platila zásada, že PDF soubory se nehodí pro webové stránky, protože ne každý má čtečku PDF formátu ve svém internetovém prohlížeči. Tahle námitka padla s vývojem moderních prohlížečů. Dnešní Firefox anebo Chrome i další, bez problémů otevírají i mnohostránkové PDF textové dokumenty.

Skalní uživatelé TNG sice PDF soubory nemají v oblibě, protože se neotevřou ve standardním okně TNG, ale v samostatném okně našeho prohlížeče. Ale pokud nám toto nevadí, můžeme PDF soubory využívat. Musíme pouze dbát na to, aby byly korektně vytvořeny. To platí zejména o vícestránkových textech. Ale z vlastní zkušenosti vím, že není problém zobrazit třeba stostránkový dokument, a pokud je opatřen obsahem, fungují i odkazy z obsahu na konkrétní stránky.

Ve formátu PDF nefungují pouze obrázky velkého formátu, ale bylo by nerozumné, převádět obrázky do PDF, když se bez problémů zobrazí v TNG ve standardních formátech (JPG, PNG, GIF …). Problémy budou mít rovněž uživatelé s prastarým Internet Explorerem.

Závěr? Každý ať volí vlastní cestu, já na svých stránkách PDF soubory nevyužívám, pouze jsem si jejich použití otestoval. :|

Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host