Jak využívám diagramy z Legacy Charting v TNG

Příspěvky či dotazy, které se nehodí do žádného jiného vlákna...
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Jak využívám diagramy z Legacy Charting v TNG

Příspěvekod Falt » 20 lis 2018 18:47

Základní předností TNG je, že namísto statických pohledů, vytváří dynamické pohledy, které okamžitě reagují na jakékoli úpravy v datech. Proto skalní matadoři TNG jsou zásadně proti statickým schématům na stránkách TNG.

Ačkoliv si toho jsem vědom, vím, že prakticky všichni aktivní spolupracovníci milovali každoroční CD, zachycující dosažené pokroky v našem bádání, které jsem vyráběl a kolportoval. Součástí byla vždy ilustrační schémata a diagramy, která jsem pořizoval v Legacy. Takže jsem respektoval jejich přání a v TNG vytvořil samostatnou mediální kolekci s názvem Diagramy, kde si každá větev může „svůj“ diagram potomků od nejstaršího objeveného předka, prohlédnout.

Diagram.gif
Ukázka části diagramu z Legacy Charting
Diagram.gif (82.79 KiB) Zobrazeno 6331 x

Byl jsem požádán o radu, jak si zájemci mohou ten „svůj“ diagram vytisknout. Je to dotaz oprávněný, protože TNG sice nabízí při zobrazení vybraného diagramu volbu Tisk, ale výsledek není valný. Je rušen nežádoucími prvky, které se vytisknou zároveň s diagramem.

Jak tedy vytisknout zdařilý výtisk? Je nezbytné na to jít oklikou. V prostoru zobrazeného diagramu kliknu pravým tlačítkem myši a volím Zobrazit obrázek. A je vyhráno. Obrázek si uložím v oblíbeném formátu, např. PNG a mohu jej vytisknout v oblíbeném grafickém editoru. Ještě lepší variantou je si soubor uložit (zkopírovat) na flash disk (čili „flešku“) a zaplatit si tisk u profesionálů na vybraný podkladový materiál a ve formátu, podle svého gusta. V tomto případě ušetřím ca 20 Kč, když si soubor uložím ve formátu PDF.

Takže staromilsky mám v TNG zařazeny i statické diagramy potomků pro každou z větví. Líbí se to. :)

Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů