Report k manželství

Tipy a návody pro tvorbu vlastních sestav a výstupů z TNG.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Report k manželství

Příspěvekod Falt » 08 pro 2017 23:28

Reporty k manželstvím jsou velmi zajímavé, používám celkem 5 různých reportů. Dnes jsem vylepšil jeden z přehledů tak, aby uváděl výčet dětí, jméno otce a matky, datum a místo sňatku a byl řazen podle počtu dětí (čili velikosti rodiny). Ale řazení si lze samozřejmě upravit (třeba podle příjmení otce).
SQL kód je napsán tak, bay byly k dispozice přímé hypertextové odkazy na stránku otce, matky nebo rodiny. Vypadá takto:
SELECT
concat('<a href="familygroup.php?familyID=',f.familyid, '&tree=', f.gedcom,'">', f.familyid,'</a>') as familyid,

concat('<a href="familygroup.php?familyID=',f.familyid, '&tree=', f.gedcom,'">', if(isnull(h.lastname), ' ',h.lastname),'/ ',if(isnull(w.lastname), ' ',w.lastname),'</a>') as FamilyName,
count(c.personid) as Size,

group_concat(ch.firstname order by ordernum separator ', ') as Children,

concat('<a href="getperson.php?personID=',f.husband,'&tree=', f.gedcom,'">',h.firstname,' ',h.lastname,'</a>') as Husband,

concat('<a href="getperson.php?personID=',f.wife,'&tree=', f.gedcom,'">',w.firstname,' ',w.lastname,'</a>') as Wife,

f.marrdate, f.marrplace, f.branch as Branch FROM tng_families as f
left join tng_people as h on f.gedcom = h.gedcom and f.husband = h.personid
left join tng_people as w on f.gedcom=w.gedcom and f.wife = w.personid
left join tng_children as c on f.gedcom=c.gedcom and f.familyid = c.familyid
left join tng_people as ch on f.gedcom=ch.gedcom and c.personid = ch.personid
WHERE f.gedcom = 'strom'
group by c.gedcom,c.familyid
order by Size desc, h.lastname,w.lastname,h.firstname, w.firstname


Pozor! Ve třetím řádku odspodu si musíte napsat namísto strom vlastní název stromu, aby report správně fungoval.
Považuji tento report za jeden z nej !
:)

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Report k manželství

Příspěvekod michal » 09 pro 2017 09:09

To je hezké. Dovolil jsem si některé myšlenky z tohoto reportu na svém webu také použít... ;)
(Klausuli WHERE jsem úplně vyhodil, protože na webu mám strom pouze jeden a protože mám ještě další web, kde mám zase jiný strom, tak abych měl ve výsledku stejný SQL příkaz reportu).


Zpět na “Reporty”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů