TNG a Legacy 9

Příspěvky či dotazy, které se nehodí do žádného jiného vlákna...
Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 563
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

TNG a Legacy 9

Příspěvekod michal » 18 kvě 2017 11:32

Legacy 9 obsahuje v souvislosti s exportem souboru GEDCOM několik změn. Vesměs jde o data navíc, která se z Legacy mohou dostat do souboru GEDCOM a jeho následným importem do TNG v podobě vlastních událostí.

1) Hashtagy
V seznamu vlastních událostí v TNG se objeví tag _HASHTAG a z Legacy přijde jeho název a popis. V seznamu vlastních událostí lze změnit název pro zobrazení na jiný výraz, např. "Skupina". Hashtagy lze v Legacy použít na označení osob patřících k nějaké skupině (např. "Významné osoby", "Rychtáři", "1. světová válka") a v TNG pak obsah těchto skupin zobrazit pomocí reportu.

2) Stav dítěte
V seznamu vlastních událostí se objeví tag _CSTAT ("Stav dítěte"). Pokud je toto pole v Legacy udržováno, např. údaje "Dvojče" nebo "Narozeno mrtvé", lze opět v reportech TNG zobrazit seznam osob spadajících pod určitý stav, např. seznam všech dvojčat.

3) Použití krátkých názvů jako názvů sídel
Pokud je v Legacy dodržována v zápisu sídel uzance o dlouhém (název, okres, kraj, země) a krátkém názvu sídla, pak je nyní možnost před exportem gedcomu z Legacy zvolit, že mají být v gedcomu obsaženy krátké názvy sídel. Dosud se exportovaly výhradně dlouhé názvy sídel. Při exportu krátkých názvů sídel se však v TNG ochudíme o velmi dobře zpracované zobrazení použitých sídel podle územní struktury.

4) Export Vyprávění jako události
Možnost zápisu Vyprávění k osobě je jednou z novinek v Legacy 9 a exportováno může být jako událost.

5) Export sdílených událostí jako běžné události
V Legacy je možné sdílet oba typy událostí - základní i vlastní. TNG již od verze 11.0 dokáže při importu gedcomu z Legacy převést sdílené vlastní události na běžné události. Sdílené základní události (narození, křest, úmrtí, pohřeb, sňatek) TNG při importu na běžné události převést nedokáže a tedy je ani nijak nenaimportuje. Použijeme-li v Legacy při exportu gedcomu volbu "Exportovat sdílené události jako běžné události", pak se do gedcomu dostanou vlastní události správně přetransformované na běžné události, ale základní události se transformují s velkými chybami, které se pak následně importem dostanou i do TNG. Používáte-li tedy v Legacy sdílené události, volbu "Exportovat sdílené události jako běžné události" doporučuji nepoužívat, dokud nebudou vyřešeny chyby při převodu sdílených základních událostí.

6) FindaGrave a FamilySearch
Do exportovaného gedcomu se nově dostávají čísla, která mají osoby z vaší databáze Legacy v online databázích FindaGrave a Family Search (_FGRAVE - číslo FindaGrave, _FGLINK - odkaz na FindaGrave, _FSFTID - číslo FamilySearch, _FSLINK - odkaz na FamilySearch). Tyto údaje však pro českého uživatele většinou nemají valný význam.

Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host