Reporty na bázi vlastních událostí a veselá historka z natáčení navíc

Tipy a návody pro tvorbu vlastních sestav a výstupů z TNG.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Reporty na bázi vlastních událostí a veselá historka z natáčení navíc

Příspěvekod Falt » 14 úno 2016 14:28

Zásadně používám v Legacy aparát poznámek ke všem, tedy i k vlastním událostem. Výhodou je, že text v poznámce se mi pak zobrazí v nezměněné podobě, tedy správně česky. Naštěstí se přenášejí do TNG i vlastní událostí s poznámkami. Takže je možné si vytvářet reporty, kde se zobrazí text poznámky k vlastní události ve spojení s osobou (třeba škola, rodina, povolání a podobně), pouze si musíme nejprve v tabulce tng_eventtypes zjistit ID. Vytvořil jsem report, který ukazuje stav resp. povolání dávných předků:

stav.jpg
ukázka výstupu z reportu
stav.jpg (45.69 KiB) Zobrazeno 5404 x

Pozorný čtenář pochopil, že pouhou záměnou ID lze upravit report pro jinou vlastní událost jako škola, rodina apod.

select p.personID,p.lastname,p.firstname,birthdate,deathdate,note
AS Popis
from
tng_people p
join tng_notelinks nl on p.personid=nl.persfamid and nl.gedcom=p.gedcom
join tng_xnotes xn on nl.xnoteid=xn.id and nl.gedcom=xn.gedcom
left join tng_events e on e.eventid=nl.eventid
left join tng_eventtypes et on e.eventtypeid=et.eventtypeid

where et.eventtypeid=792
order by lastname,firstname,birthdatetr


A nyní slíbená "veselá příhoda z natáčení". V průběhu loňského roku se mi znelíbil název vlastní události Stav/povolání a nahradil jsem je v Legacy názvem Stav či povolání. Zkrátka "malá" úprava. Co se mi ale nepřihodilo? Report přestal běhat. Proč? Inu v TNG byla zapsána vlastní událost pod původním názvem. I nelenil jsem, opravil název ve vlastních událostech v TNG, znovu importoval všechny záznamy, aby se přepsaly ty staré a aby report chodil jak jsem si přál.
Jenomže nechodil! Znovu jsem se podíval na SQL dotaz a ajta krajta, on nechodil proto, že se odvolával na staré ID typu události. A tak jsem vlítl do phpMyAdmin a ihned začal napravovat záznam v tabulce tng_eventtypes. Jenomže pole description vzdorovalo! Ne a ne je přepsat. Náhle se mi rozbřesklo a prošel jsem si v phpMyAdmin všechny záznamy v tng_eventtypes. A byl jsem doma. Inteligentní TNG si ponechalo původní typ události a odmítalo je změnit, protože si "nový" typ zapsalo jako jiný typ události s nově přiřazeným ID. Takže jsem do reportu zapsal nové ID a report funguje.
Poučení: nepodceňujme "drobné" úpravy v Legacy!
:D

Zpět na “Reporty”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů