Nabídka 'Co je nového' a její zákulisí

Příspěvky či dotazy, které se nehodí do žádného jiného vlákna...
Falt
Příspěvky: 310
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Nabídka 'Co je nového' a její zákulisí

Příspěvekod Falt » 23 čer 2015 08:28

Nabídka Co je nového je určena pro aktuální informaci o přírůstcích v našem bádání ve zvoleném časovém úseku ode dneška nazpět. Ve standardní podobě se zde zobrazí jednotlivé sekce, které odpovídají položkám v rozbalovacím menu Média. Přesně ve stejném pořadí. Sekce se zviditelní pouze pokud v nich došlo ve zvoleném časovém úseku ke změnám. Na konci nabídky Co je nového se standardně objeví sekce Osoby a Rodiny.

K dispozici je i zajímavý opravný mód, který umožňuje návštěvníkovi stránek, aby si sám zadal za jak dlouhé období a kolik ukázek v jednotlivých sekcích si přeje prezentovat - viz http://tng.lythgoes.net/wiki/index.php/Whats_New_Form_Mod

Úskalí spojená s nabídkou Co je nového
Pokud provádíme jakékoli úpravy v datech v Legacy, promítne se do souboru GEDCOM i datum této úpravy a přenese se do TNG. TNG nedokáže rozlišovat mezi přírůstky a drobnými opravami dat a zobrazí vše v nabídce Co je nového - vychází z nejnovějšího data.
Do sekce Osoby a Rodiny se promítají pouze zásahy v Legacy - oprava a doplnění údajů. U fotografií stačí, když provedeme jakékoli úpravy, které ovlivní datum souboru. Zpravidla je to přejmenování anebo změna velikosti obrázku (např. upravujeme delší rozměr obrázku na max. 1000 px). Pak se každá takováto změna projeví zařazením do nabídky Co je nového v TNG. Pouze změny v IPTC se u fotografií neprojeví ve změně data souboru.
Vadí to něčemu? Mohlo by. Pokud provedeme více opravných zásahů najednou může se stát, že se nabídka Co je nového stane nepřehlednou.

Co můžeme udělat pro lepší přehlednost?
• nejjednodušší je provést preventivně všechny úpravy obrázků jednorázově najednou (přejmenování, úprava velikosti) a pak slouží nabídka Co je nového bez problémů
• další možností je omezit rozsah nabídky Co je nového v nastavení. Pozor, jsou zde 2 položky, každá ovlivňuje něco jiného. Nejprve nastavíme Počet dní ode dneška nazpět. Jak? Vyplníme položku Nastavení >> Konfigurace >> Základní nastavení >> Různé >> 'Co je nového' dny: Pokud necháme hodnotu nevyplněnou anebo nastavíme hodnotu 0, budou zobrazeny změny bez časového omezení. Čím menší počet nastavíme, tím více omezíme nabídku zobrazovaných změn; v dalším kroku nastavíme max. počet zobrazovaných změn v jednotlivých sekcích. Vyplníme položku Nastavení >> Konfigurace >> Základní nastavení >> Různé >> 'Co je nového' limit: Pokud necháme hodnotu nevyplněnou anebo nastavíme hodnotu 0, budou zobrazeny změny bez omezení jejich počtu. Čím menší počet nastavíme, tím méně ukázek se v jednotlivých sekcích zobrazí.
• mimořádnou variantou je do nabídky Co je nového vložit vlastní text (např. přehled posledních aktualizací s popisem co bylo aktualizováno), v kombinaci s potlačením zobrazení jednotlivých sekcí vhodným nastavením počtu dní a max. počtu ukázek (předchozí odstavec)
• poslední možností jsou individuální korekce, které provedeme úpravou pole changedate v tabulkách tng_media, tng_people nebo tng_families v prostředi phpMyAdmin buďto ručně nebo SQL dotazem.

Vliv importu souboru GEDCOM
Při vlastním importu dat běžně volíme "Pouze odpovídající záznamy" a případně i "Nahradit pouze, pokud jsou údaje novější". Při této volbě dojde k porovnání data poslední úpravy u záznamu ze souboru GEDCOM a z databáze TNG. Důsledkem je, že se do nabídky Co je nového promítnou pouze změny.
Pokud jsme v mezidobí mezi importy dat do TNG prováděli v Legacy takové úpravy, že jejich výsledkem je změna čísel RIN, např. sloučení osob nebo přečíslování čísel RIN, volíme při aktualizačním importu dat "Všechna aktuální data", protože by v TNG po importu pomocí "Pouze odpovídající záznamy" zůstaly staré vazby mezi původními čísly RIN (např. vazba na rodiče). Důsledkem je, že se do nabídky Co je nového promítnou i nezměněné záznamy, protože TNG u nich převezme datum vytvoření souboru GEDCOM. Stav se zlepší až při příštím importu, jakmile nastavíme opět "Pouze odpovídající záznamy".
:|

Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host