Jak zapojit do TNG předem připravené webové stránky

Příspěvky či dotazy, které se nehodí do žádného jiného vlákna...
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Jak zapojit do TNG předem připravené webové stránky

Příspěvekod Falt » 28 kvě 2015 16:52

Rozhodl jsem se vytvořit velkou nápovědu pro své stránky a zařadit ji jako položku do rozbalovacího menu Info (vpravo nahoře). Rozhodnutí vyžadovalo vytvořit:
• opravný mód pro úpravu položek v menu Info
• nápovědu ve formátu HTM/HTML s hlavní stránkou jako rozcestníkem
• soubor PHP, který zajistí, aby nově vytvořená položka v menu Info spustila hlavní stránku HTM/HTML.

Zatímco tvorba opravného módu nepředstavuje problém, ani sepsání nápovědy ve formátu HTM/HTML, nevěděl jsem si rady se třetím krokem. Po neúspěšném pátrání na stránkách fóra TNG a několika marných pokusech jsem se obrátil na programátory PHP. A řešení mne překvapilo jednoduchostí.

Ukázka řešení na příkladu
Založme si složku pro vytvářenou nápovědu v instalaci TNG na počítači a nazvěme ji třeba helpfiles. Tady budou fyzicky uloženy všechny soubory HTM/HTML a související (CSS, obrázky, pozadí, čáry, miniatury). A hlavní soubor HTM/HTML, který chceme volat z rozbalovacího menu, nazvěme třeba hlavni.htm.
Položku v rozbalovacím menu Info si pojmenujme proměnnou napoveda. Označením položky v menu proměnnou si zajistíme, aby se zobrazila pod správným názvem ve všech jazykových mutacích, které jsou na stránkách TNG aktivní. Samozřejmou podmínkou je, že si do opravného módu vložíme zápis proměnné do všech jazykových mutací, takže část opravného módu bude vypadat takto:
kod_modu.png
Ukázka části opravného módu
kod_modu.png (11.67 KiB) Zobrazeno 5137 x


Jak je patrné z výpisu, pojmenovali jsme řídící soubor bighelp.php. A tady je klíč k řešení problému. Bude v něm jediný řádek kódu, který zajistí relativní adresaci hlavního souboru hlavni.htm do složky helpfiles. Soubor bighelp.php bude fyzicky uložen v hlavní složce TNG. Zápis kódu je možný dvěma způsoby, oba vedou k úspěchu shodně.

#1.png
Ukázka zápisu 1
#1.png (2.21 KiB) Zobrazeno 5137 x

#2.png
Ukázka zápisu 2
#2.png (2.29 KiB) Zobrazeno 5137 x
Ukázka zápisu 2

Závěr? Potvrdila se možnost zařadit do TNG, jako samostatnou položku v kterémkoli menu, předem připravené webové stránky na libovolné téma. A to je velmi dobrá zpráva!
:D

Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů