Showfolio - moje čerstvé poznatky s číslováním stránek

Tvorba a použití opravných módů.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Showfolio - moje čerstvé poznatky s číslováním stránek

Příspěvekod Falt » 06 dub 2020 14:21

Showfolio má neblahou vlastnost, že pořadí stránek v Magazínu se řídí pravidly Linuxu, čili za stranou 1 by následovala 10, pak 100 a teprve potom 11.

Já si usmyslel z knížečky ve formátu PDF vypreparovat obrázek z jedné každé stránky, a tyto obrázky očíslovat, aby se mohly vložit do nového Magazínu. Ale pokud je těch obrázků či stránek 100 a více, nebylo by komfortní se do správného pořadí trefovat metodou pokus – omyl. Naštěstí mi poradil šikovný synovec. Navrhl mi systém značení obrázků 001 až 999. Připomněl mi, že to bude podle abecedy, protože nula je před jedničkou atd.

Takže jsem nejdříve vypreparoval něco přes stovku obrázků, upravil jim vzhled a očísloval je od 1 do 104.
Měl jsem splněnu první fázi úlohy.

Nyní bylo na pořadu hromadné přejmenování názvů obrázků, protože jsem potřeboval v intervalu 1 až 9 předřadit dvě nuly, v intervalu 10 až 99 předřadit jednu nulu a zbytek ponechat beze změny názvu. Přiznám se, že jsem tuhle část úkolu podcenil. Nedařilo se mi vybrat nástroj pro hromadné přejmenování, který by dokázal hromadně předřadit nulu (nebo více nul). Musel jsem na web a objevil freeware program Rename Master na odkazu http://www.joejoesoft.com A ten si s úlohou hravě poradil. Mohu doporučit.
Měl jsem splněnu druhou část úlohy.

Založení nové položky v Magazínech již nepředstavovalo žádné komplikace. Pouze jsem v řídícím souboru folio.php zadal nástroj lupa:
// show the magnifier on image pages
$showMagnifier=true;


Obrázky jsou v novém Magazínu ve správném pořadí a o to šlo! :idea:

Zpět na “Opravné módy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů