Přehled sourozenců

Tvorba a použití opravných módů.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Přehled sourozenců

Příspěvekod Falt » 17 led 2018 10:46

Při brouzdání po různých stránkách k TNG jsem si uvědomil, že lze zobrazit na stránce konkrétní osoby i její sourozence. Tuhle možnost řeší hned dva opravné módy:
• Show Siblings
• Add Person Siblings Row

Oba autoři dosahují prakticky stejného výsledku, ale mód Add Person Siblings Row se mi líbí víc, protože přidává k údajům o sourozencích i jejich věk. Najdete jej na odkazu https://tng.lythgoes.net/wiki/index.php?title=Add_Person_Siblings_Row
Instalace je jednoduchá, pouze je zapotřebí přidat do souboru cust_text.php ve všech jazycích, které jsou na Vašich stránkách TNG používány dva řádky s překladem proměnné:
$text['infosibling'] = "Sibling";
$text['infosiblings'] = "Siblings";

Ve standardní instalaci TNG se zobrazí údaje o sourozencích v osobních informacích hned před ID číslem osoby – viz obrázek:
Siblings_basic.gif
Výsledek ve standardní instalaci TNG
Siblings_basic.gif (19.66 KiB) Zobrazeno 6016 x

Osobně si myslím, že je to hezké obohacení stránek.

Konflikt s opravným módem Regroup Person Profile.
Pokud používáte tento mód stejně jako já, zjistíte, že se informace o sourozencích objeví úplně na konci osobní stránky v bloku Ostatní události – viz ukázka:
Siblings_regroup_mod.gif
Umístění až na konci osobní stránky
Siblings_regroup_mod.gif (21.22 KiB) Zobrazeno 6016 x

To se mi samozřejmě nezamlouvá, a proto se pokusím hledat řešení, jak to vrátit do původního místa. Budu-li úspěšný, pochlubím se s výsledkem.
:D

Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehled sourozenců

Příspěvekod Falt » 18 led 2018 21:28

Jak jsem slíbil, podělím se o řešení. Autor módu Add Person Siblings Row mne velice potěšil. Když jsem jej požádal o pokus naklonovat svůj mód, aby se řádek se sourozenci objevil například v sekci Rodiče, odpověděl briskně odkazem na svůj jiný opravný mód https://tng.lythgoes.net/wiki/index.php?title=Add_Parents_Children_Row. A ajta krajta, nemůže-li Mohamed k hoře musí hora k Mohamedovi. Zde je výsledek:

Siblings_jinak.gif
Sourozenci jsou nyní uvedeni v sekci Rodiče jako další děti a tak je kýženého cíle dosaženo
Siblings_jinak.gif (28.3 KiB) Zobrazeno 5978 x


Netrváme-li na výrazu Sourozenci, je výsledkem přehled o všech dětech stejných rodičů, čili o sourozencích uveden pod titulkem Děti. S výsledkem jsem velmi spokojený, jenom bylo nutné obejít konflikt s modem Regroup Person Profile použitím úplně jiného módu od stejného autora. S tak rychlým vyřešením jsem ani nepočítal. :D


Zpět na “Opravné módy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů