Instalace TNG na webu

Instalace na lokálním PC, instalace na webovém hostingu, správné zobrazení češtiny, apod.
Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 597
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Instalace TNG na webu

Příspěvekod michal » 25 srp 2014 12:38

Technologie nutné pro provoz TNG na webu - webový server, PHP a mySQL databáze - zajišťuje webhosting, na který TNG nahrajeme. Pokud hosting ještě nemáte, budete si ho muset pořídit.

1. Všechny soubory a složky z instalačního souboru TNG tngfilesXXXX.zip nahrát pomocí FTP do složky (složka root nebo nějaká podsložka) na vašich webových stránkách, na kterých budete prezentaci TNG provozovat.

2. V prohlížeči internetu otevřít soubor readme.html. Pokud byl soubor readme.html zobrazen lokálně, zavřít a otevřít jej z webových stránek.
priloha7.png
Příloha 7: readme.html
priloha7.png (49.6 KiB) Zobrazeno 5474 x


3. Instalaci je možné provést pomocí Express Installation nebo nebo Regular installation. Express installation – všechna nastavení jsou na jedné obrazovce, Regular installation – více obrazovek s podrobnějším vysvětlením.

4. Express instalation (překlad jednotlivých kroků):
3. Set permissions (nastavení přístupových práv) – kliknout na Set permissions
4. Rename folders (přejmenování složek pro uložení záloh a souborů gedcom) – přepsat případně název složky a kliknout na Rename Folder ebo nechat beze změn
5. Choose your language and character set (výběr jazyka a znakové sady) – Language: Czech (UTF-8)
6. Establish database connection (založit spojení s databází) –
V případě instalace na web obvykle tyto údaje sdělí poskytovatel hostingu. Příklad nastavení:
Host Name: localhost:3306
Database Name: nazev_databaze
Database Username: uzivatelske_jmeno
Database Password: uzivatelske_heslo
Kliknout na Save and Verify
7. Create tables (vytvoření tabulek) – nejprve vložit hodnotu Database Collation (Porovnávání) a pak kliknout na Save and Create
(Kódová stránka zde uvedená by měla odpovídat kódové stránce, kterou má nastavenou celá databáze. Je-li databáze vytvořena s collation (porovnávání) utf8_czech_ci, pak by i tabulky měly být vytvořeny s collation (porovnávání) utf8_czech_ci. Pokud je databáze vytvořena s collation (porovnávání) utf8_general_ci, pak by i tabulky měly být vytvořeny s collation (porovnávání) utf8_general_ci. Rozdíl mezi utf8_czech_ci a uft8_general_ci je v řazení některých českých znaků (např. ch se v utf8_czech_ci třídí mezi h a i.). Collation (porovnávání) databáze je možné zjistit v prostředí phpmyadmin, případně tyto informace sdělí poskytovatel.)
8. Create a user (vytvoření uživatele) – vytvoření uživatele s právem administrátora. Vyplnit všechna pole a kliknout na Create User. Pro jistotu zde nezapisovat znaky s diakritikou, pokud ano, lze chybně zobrazené znaky později opravit v Administrátorském prostředí TNG.
9. Create a tree (vytvoření stromu) – Tree ID – pouze alfanumerické znaky bez mezer, Tree Name – název stromu (pro jistotu zde také nezapisovat znaky s diakritikou, pokud ano, lze chybně zobrazené znaky později opravit v Administrátorském prostředí TNG). Poté kliknout na Create Tree.
10. Select a template (výběr šablony) – volitelný krok, později jej lze provést v Administrátorském prostředí TNG

Kliknutím na home page je možné přejít na domovskou stránku.
Kliknutím na Admin menu je možné přejít do administrativní oblasti.
priloha8.png
Příloha 8: Express Installation 1. část obrazovky
priloha8.png (60.82 KiB) Zobrazeno 5474 x

priloha6.png
Příloha 6: Express Installation 2. část obrazovky
priloha6.png (21.19 KiB) Zobrazeno 5477 x


Instalace TNG je nyní hotova, chybí v ní však data.
Dalším krokem je tedy naplnění databáze TNG daty. Toto lze provést několika způsoby. V případě nové instalace, kdy ještě TNG nebylo provozováno, data naplníme pomocí importu souboru ve formátu GEDCOM. Soubor GEDCOM je třeba vyexportovat z programu, ve kterém evidujeme svoji rodovou databázi (např. Legacy Family Tree). Toto je standardní uživatelský postup naplnění databáze daty. Ostatními pokročilejšími možnostmi naplnění dat, které vyžadují už jisté programátorské schopnosti, se zabývat nebudu.

Zpět na “Instalace a konfigurace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti