Aktualizace WAMPu

Instalace na lokálním PC, instalace na webovém hostingu, správné zobrazení češtiny, apod.
Falt
Příspěvky: 349
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Aktualizace WAMPu

Příspěvekod Falt » 12 lis 2018 12:26

Pro případ, že hodláte WAMP aktualizovat, je potřeba doplnit příspěvek http://legacyczech.com/forum/viewtopic.php?f=38&t=433 o pár praktických postřehů, bez kterých by uživatel mohl dopadnout velmi zle.
Činnosti před odinstalováním WAMPu
Než vůbec zahájíte odinstalování WAMPu je nejprve nezbytné provést několik zásadních opatření.
Záloha podsložky www
WAMP je instalován v kořenové složce Vašeho pevného disku. Může se jmenovat wamp, wamp32 nebo wamp64. Do jeho podsložky www se ukládají jednotlivé instalace TNG (testovací, pokud existují), hlavně ta „ostrá“ databáze pod názvem např. „rodina“ bez uvozovek. Z podsložky www je nezbytné pořídit kopii na externí disk, aby mohly být později všechny instalace TNG snadno a jednoduše obnoveny. Pokud si kopii nepořídíte, tak začnete od píky, protože o všechny svoje instalace TNG přijdete. Jak je to možné?
Při odinstalování dojde i ke smazání původní kořenové složky WAMPu a s tím i podsložky www a tím pádem i ke smazání instalací TNG.
Záloha dat jednotlivých databází TNG
Dalším nezbytným krokem je zálohování Vaší ostré databáze rodina a případně testovacích databází. V prostředí phpMyAdmin jsou uvedeny všechny Vaše databáze i s daty v jednotlivých tabulkách. Bez nich je WAMP jen prázdná nádoba. Zálohování je jednoduché. U každé databáze vyberte volbu Export a v ní ponechte formát sql. Zaškrtněte Způsob exportu Vlastní a stiskněte tlačítko Proveď. Výstupem bude soubor pojmenovaný názvem databáze s příponou sql. Tím je záloha dokončena. Postup opakujte pro každou databázi. Bez této zálohy nelze obnovit provoz databází TNG.
Odinstalování a reInstalace WAMP
Po dokončení zálohy podsložky www a databází ve WAMPu, můžete spustit proces odinstalování, během něhož dojde ke smazání jak složek s instalacemi TNG tak i všech databází TNG. Ale pomocí výše uvedených záloh dokážete vše jednoduše obnovit v prostředí nové instalace WAMP.
Při instalaci WAMPu se nová verze instaluje do kořenové složky s názvem wamp64. Tedy asi dojde k přejmenování původního názvu. Jak to ošetřit viz dále povídání o úpravě v souboru config.php.
Pokud si verzi 64bit nepřejete (můj případ), nezbývá, než se pokorně vrátit k dosavadní verzi WAMP (právě odinstalované). Odpadnou úpravy v souboru config.php.
Činnosti po instalování WAMPu
Jakmile je instalace úspěšně dokončena můžeme obnovit instalaci TNG a odpovídající databáze ve WAMPu.
Obnovení podsložky www
Ze zálohy této podsložky na externím disku překopírujete jednotlivé instalace TNG (pokud jich je více). Tím je dovršen první krok.
Obnovení dat v databázi WAMP
Postup si ukážeme na databázi rodina. V phpMyAdmin musíte nejprve vytvořit novou databázi. Postup je jednoduchý:
rodina.gif
založení nové databáze
rodina.gif (4.06 KiB) Zobrazeno 1372 x

Pokud jste zvolili při původní instalaci TNG jinou znakovou sadu než utf8_czech_ci, musíte zapsat svoji odlišnou volbu.
Druhým krokem je obnovení dat ze zálohy. V phpMyAdmin si vyberte novou databázi rodina a vyberte volbu SQL. Otevře se pole pro vkládání SQL kódů (Spustit SQL dotaz na databázi rodina:) a sem překopírujete obsah zálohy rodina.sql. Nejprve si soubor rodina.sql otevřete v PSPadu (nejlépe), vyberete vše, zkopírujete a vložíte do pole SQL ve WAMPu. A stisknete tlačítko Proveď. Tím se obnoví struktura i obsah všech tabulek databáze rodina. Pozn.: Čím je databáze rozsáhlejší, tím déle bude trvat provedení SQL příkazů. Tím je dovršen druhý krok.
Obnovení správné cesty
Pokud došlo k přejmenování kořenové složky, kterou si WAMP vytvořil, je nutné korigovat i cestu ke složce s instalací TNG v konfiguračním souboru config.php, aby bylo možné TNG vůbec spustit. Údaj o cestě je zhruba okolo čísla řádku 50 pod názvem $rootpath = "C:/wamp64/www/rodina/"; Zde upravte název složky WAMP podle skutečnosti. Postup zopakujte i pro testovací instalace TNG. Nyní je obnova zcela dokončena a už je možné na lokálním serveru WAMP otevřít a upravovat TNG bez problému.
Safety first a Good luck!

Zpět na “Instalace a konfigurace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti