Přípravná fáze – moje zkušenosti

Instalace na lokálním PC, instalace na webovém hostingu, správné zobrazení češtiny, apod.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Přípravná fáze – moje zkušenosti

Příspěvekod Falt » 30 říj 2018 10:01

Instalační soubory obdržíme mailem od autora TNG po uhrazení ceny za program (při první instalaci TNG) anebo za jeho aktualizaci (přechod z nižší verze TNG na vyšší). Obdržený mail s instalačními soubory je nutné v prvním kroku autentizovat. Objeví se tato výzva:
autentizace.jpg
autentizace mailu s instalací TNG
autentizace.jpg (29.93 KiB) Zobrazeno 7950 x

Jméno a heslo musí být totéž jako při nákupu, jinak by autentizace selhala. Po autentizaci se objeví nabídka s těmito kapitolami (v AJ):
    • TNG plná verze
    • Aktualizace TNG
    • Doplňky pro integraci TNG s jinými systémy
    • TNG extra
    • Podpora
    • Historie změn
Podle potřeby zvolíme pro přípravu instalace instalační soubory z první nebo ze druhé kapitoly. Například u TNG verze 11 vypadal výběr takto:
install_files.png
Nabídka souborů ve fázi instalace TNG
install_files.png (72.14 KiB) Zobrazeno 7950 x

V kapitole TNG Full Version vidíme, že jsou k dispozici úplné instalace všech verzí TNG až k verzi 8 (vždy v podobě posledního buildu).
Volba Full Version je nezbytná jen při první instalaci TN, při aktualizaci volíme z kapitoly TNG Updates. Instalační soubory mají koncovku *.zip, čili jsou to komprimovaná uskupení složek, podsložek a souborů. Vybranou verzi instalačních souborů uložíme prozatím do složky stažených souborů, odkud ji překopírujeme do složky, ve které hodláme TNG instalovat. Po nakopírování do cílové složky provedeme extrahování obsahu – pomocí průzkumníka Windows nebo speciálním programem (IZArc, WinZip, 7-Zip …).
Tímto krokem je dokončena příprava pro instalaci TNG.

Ostatní kapitoly v nabídce

Doplňky pro integraci TNG s jinými systémy – zde jsou uvedeny tipy pro integraci TNG s WordPressem. Nemám s tím žádnou zkušenost, ale stránky ve WordPressu se objevují docela často.
TNG extra – v této kapitole je nabídka několika zajímavých položek (Diagram vztahů mezi entitami TNG, sbírka 221 reportů z r. 2010 – blíže viz https://tng.lythgoes.net/wiki/index.php?title=Category:Henny_Savenije_-_Reports, několik verzí událostí pro Timeline – včetně české verze, několik akčních dotazů pro opravu chyb – rozhodně nepoužívat, sada 216 barevných špendlíků pro mapy – využil jsem)
Poslední dvě kapitoly shrnují odkazy na podporu a perfektně podchycují historii změn.

Jak na přípravu jít příště?
S TNG jsem začal na jaře 2014, kdy jsem teprve hledal metody, jak věci dělat správně. A tehdy jsem si založil složku TNG instalace, kam jsem si začal ukládat jednotlivé verze instalačních souborů TNG a opravných módů. Varuji před podobným krokem – viz http://legacyczech.com/forum/viewtopic.php?f=38&t=643, kde zmiňuji, jak se mi povedl downgrade právě v důsledku mylného výběru instalačního souboru. Již jsem tuto složku zrušil – stala by se jenom zdrojem chyb. Jak opravné módy, tak aktualizace TNG lze spolehlivě instalovat bez skladování instalačních souborů u sebe, mimo složku pro stažené soubory.
;)

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 732
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Přípravná fáze – moje zkušenosti

Příspěvekod michal » 08 lis 2018 07:17

V kapitole TNG Extras jste zapomněl na docela zajímavý odkaz: TNG on USB drive. Jedná se o možnost instalace TNG na flashdisku (například), tedy na přenosném médiu.
Co se týče odkazu Queries for Common Errors (Opravy chyb), píšete striktně nepoužívat. Řekl bych, že použít by to měl pouze poučený uživatel, který ví, co to dělá. Jde o opravy možných chybných zápisů v polích typu datum (chybně zapsané názvy měsíců, datumové zkratky), v polích míst (odstranění nadbytečných mezer či chybných názvů některých zemí), apod.


Zpět na “Instalace a konfigurace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů