Stránka 1 z 1

Zapomněli jste heslo administrátora v TNG?

Napsal: 09 pro 2015 14:05
od Falt
Je to sice nemilé, ale stát se může ledacos. Co potom? Dále je popsán postup, pokud neukládáte svoje data přímo do instalace TNG na serveru, ale na server je přenášíte z lokální instalace TNG.

Nejprve musíte otevřít prostředí phpMyAdmin. Pak vybrat správnou databázi a v ní tabulku tng_users. Nabízejí se dvě cesty jak si se zapomenutým heslem administrátora poradit:
• v poli "password_type" smažete jeho obsah a napíšete sem "none" bez uvozovek !!! a do pole "password" napíšete cokoli si budete pamatovat - tím jste si dočasně zpřístupnili lokální TNG pod novým heslem; jako první krok byste měli založit nový účet pro administrátora a tenhle starý, který nemá zašifrované heslo, zrušit (smazat). Pokud Vám nevadí nezašifrované heslo k právům administrátora, máte hotovo (nelze doporučit)
• drsnější, ale rychlejší postup je smazat naprosto všechny záznamy v tabulce tng_users, takže nyní múžete otevřít TNG bez přihlášení se a ihned otevřít Administrace | Obslužné programy | Záloha, obnova a optimalizace dat v tabulce a u volby Uživatelé proveďte obnovu - ikona
tng_restore.gif
tng_restore.gif (206 bajtů) Zobrazeno 2801 x


Je určitě dobré si preventivně heslo a přihlašovací jméno někam dobře uložit a předejít podobnému martyriu.
:shock:

Nejlepší možnost řešení

Napsal: 23 led 2017 22:26
od Falt
Objevila se ještě třetí možnost, která využívá znalost procesu šifrování v prostředí phpMyAdmin.
Postup je následující:
• Otevřeme si databázi v phpMyAdmin
• Otevřeme tabulku tng_users
• Vybereme si záznam s popisem Administrator (měl by být první) a zvolíme možnost Upravit
Otevře se editační okno, ve kterém nás bude zajímat řádek s polem password:

phpmyadmin_password.png
Editační obrazovka
phpmyadmin_password.png (11.81 KiB) Zobrazeno 2256 x

Do prázdného okénka v tomto řádku vybereme z rolovací nabídky možnost MD5. Pak již můžeme smazat v sousedním okně číselný kód (původní zašifrované heslo) a napíšeme sem svoje nové heslo otevřeným textem.

Jakmile stiskneme tlačítko Proveď ve spodní části editační obrazovky, uloží se nově zapsané heslo automaticky již v zašifrované podobě, jak se můžeme přesvědčit po znovuotevření editační obrazovky.
Výhodou tohoto postupu je, že vše probíhá v jediném kroku. Další výhodou je, že tímto způsobem můžeme změnit heslo kterémukoli uživateli, který nás o to požádá.
:D