Aktualizace TNG

Instalace na lokálním PC, instalace na webovém hostingu, správné zobrazení češtiny, apod.
Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 481
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Aktualizace TNG

Příspěvekod michal » 27 srp 2014 09:42

V tomto postupu je jako příklad použita aktualizaci TNG z verze 10.0.2 na verzi 10.0.3.
Následující text je překladem většiny obsahu souboru readme1002-1003.html. Přeloženy nejsou pouze odstavce týkající se převodu šablony ze starších verzí TNG (8 a starší) na aktuální verzi. Doplněny jsou některé vlastní poznatky (opravné módy, aktuální soubor s českým překladem).

1. Stáhněte si soubor s aktualizací.
Tento soubor by se měl nazývat tngupgrade1002-1003.zip. Rozbalte (extrahujte) soubory obsažené v tngupgrade1002-1003.zip na disk do nějaké dočasné složky. Některé soubory by se měly automaticky extrahovat do podsložek nazvaných 'css', 'js' a 'languages'.

2. Zálohujte si své konfigurační a uživatelské soubory.
Pro jistotu proveďte zálohu těchto důležitých souborů:
config.php (základní nastavení)
footer.php nebo footer.html (uživatelské zápatí)
importconfig.php (nastavení importu)
index.php nebo index.html (vaše domovská stránka!)
logconfig.php (nastavení protokolů)
mapconfig.php (nastavení mapy)
meta.php (uživatelská meta data a skripty)
css/mytngstyle.css (uživatelské kaskádové styly)
pedconfig.php (nastavení schémat)
templateconfig.php (nastavení šablony)
topmenu.php nebo topmenu.html (uživatelské záhlaví)

Poznámka k vlastnímu záhlaví, zápatí, domovské stránce a souboru vlastních stylů mytngstyle.css: soubory, které byste měly zálohovat, se nacházejí ve složce templates/template# (kde # je číslo šablony). Pokud jste tyto soubory nikdy přímo neupravovali, není třeba je zálohovat.

Zálohovat můžete i obsah vašich databázových tabulek (pomocí Administrace / Obslužné programy), strukturu tabulek (také pomocí Administrace / Obslužné programy) a všechny soubory TNG, které jste změnili sami.

3. Odinstalujte opravné módy týkající se souborů, které jsou zahrnuty v souboru aktualizace tngupgrade1002-1003.zip, viz vlákno Opravné módy a aktualizace TNG.

4. Všechny soubory a složky (kromě složky "templates", o která bude řeč později) nahrajte do složky TNG na vašich webových stránkách (nebo na vašem lokálním PC v případě lokální instalace TNG). Soubory se stejnými názvy musí být přepsány.
Pozn.: Složky obsažené v tomto zip souboru neobsahují všechny soubory, které by měly být ve stejné složce na vašem webu. Zahrnuty jsou zde pouze soubory, které se změnily od posledního vydání TNG. Pokud program, pomocí kterého soubory nahráváte na web, při nahrávání těchto malých složek se stejnými názvy vymaže nezměněné soubory, musí místo toho dojít ke sloučení obsahu těchto složek.

5. Otevřete soubor readme1002-1003.html z vašeho webu. Pokud jste dříve tento soubor otevřeli z lokálního počítače, zavřete ji a znovu jej otevřete přímo z vaší webové stránky (například "http://www.mojestranka.cz/readme1002-1003.html" nebo "localhost/rodokmen/readme1002-1003.html"). K otevření souboru readme1002-1003.html použijte prohlížeč internetu, nikoliv FTP program! Soubor readme by měl být mezi soubory, které jste právě nahráli.

6. Aktualizace vaší šablony (složka templates)
Pokud používáte šablonu a žádný ze souborů šablony jste sami neupravili nebo pokud šablonu nepoužíváte vůbec (ale v budoucnu třeba budete), pak na místo nahrajte celou složku templates zahrnutou v této aktualizaci.

Pokud šablonu používáte a upravili jste soubory index.php, topmenu.php nebo footer.php, pak nahrajte všechny soubory ve složce templates, které jste neupravovali (všechny šablony, které nepoužíváte, a všechny soubory z vaší šablony, kterých jste se nedotkli). Prověřte nové verze souborů, které máte změněny, a vaše změny zahrňte do těchto aktualizovaných souborů.

7. Aktualizace struktury databáze (nebývá pravidelně součástí aktualizace nové verze TNG)
Ve vašem webovém prohlížeči spusťte skript upgrade_db10x-10x.php (nebo stačí kliknout na odkaz v souboru readme1002-1003.html). Tato operace otevře nové okno a provede několik změn struktury databáze. Vaše data by neměla být dotčena. Uvidíte krátký seznam zpráv popisující, co se stalo, a zprávu o dokončení skriptu. Po dokončení operace je doporučeno odstranit soubor upgrade_db10x-10x.php z vašeho webu.
Poznámka: Jsou-li přidány nové indexy, může aktualizace databáze v některých případech trvat i několik minut.

8. Vyčištění cache (mezipaměť)
Pokud po aktualizaci nefungují některé funkce TNG správně, důvodem může být to, že v mezipaměti prohlížeče zůstaly uloženy některé staré soubory a stránky. Zkuste tedy mezipamět vyčistit a znovu ověřte funkčnost TNG.
Vyčištění cache:
Internet Exlorer: stiskněte a podržte klávesu Ctrl a klikněte na tlačítko Obnovit.
Google Chrome: stiskněte a podržte klávesu Ctrl nebo Shift a klikněte na tlačítko Obnovit, nebo podržte klávesu Ctrl nebo Shift a stiskněte klávesu F5.
Firefox: podržte klávesu Shift a kliknutím na tlačítko Znovu načíst (nebo stiskněte Ctrl-Shift-R).
Opera: vyčištění cache pomocí menu Nástroje > Předvolby, viz návod k Opeře.

9. Aktuální soubory s českým překladem
Pokud aktualizace TNG obsahuje i změněné jazykové soubory angličtiny (nacházejí se ve složce languages/English), nejsou většinou v aktualizaci TNG zahrnuty odpovídající změny v jazykových souborech češtiny, protože autor TNG své změny nepublikuje s předstihem. Aktuální jazykové soubory s češtinou si můžete po určitém krátkém čase po vydání nové verze TNG stáhnout vždy zde v tématu, které se týká příslušné verze TNG.

POZNÁMKY:
Pokud něco nevypadá dobře, zkuste provést následující kroky:
1. Zkontrolujte znovu všechny pokyny. Ujistěte se, že jste na něco nezapomněli!
2. Upravte historii prohlížeče a odstraňte dočasné soubory Internetu (někdy nazývané "cache"), poté znovu načtěte své stránky.

Zpět na “Instalace a konfigurace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host