Přenos instalace TNG z lokálního PC na web

Instalace na lokálním PC, instalace na webovém hostingu, správné zobrazení češtiny, apod.
Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 597
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Přenos instalace TNG z lokálního PC na web

Příspěvekod michal » 25 srp 2014 16:31

V případě použití strategie „webovou prezentaci TNG odladím na svém lokálním PC a když se mi to líbí, tak to přenesu na web“ lze postupovat i takto (v případě lokálního PC budu uvažovat práci s programem WampServer):

1. V TNG na WampServeru provést zálohování všech tabulek

2. Kompletní obsah složky, v tomto příkladě C:/wamp/www/rodokmen, překopírovat pomocí FTP na web na místo, kde bude prezentace TNG provozována (do kořenové složky nebo jakékoli podsložky)

3. Ve složce TNG existuje soubor config.php, ve kterém je zapsán obsah všech proměnných nutných pro provoz TNG. Všechny tyto proměnné se nastavují v Administrace>Nastavení. Mimo tento základní konfigurační soubor ještě existuje soubor customconfig.php, do kterého lze nadefinovat proměnné ze souboru config.php jiným způsobem. Normálně je soubor customconfig.php prázdný. Proměnné, které se liší, je-li TNG provozován na WampServeru nebo na webu, jsou tyto:
$database_host (Hostitel databáze)
$database_name (Název databáze)
$database_username (Uživatelské jméno)
$database_password (Uživatelské heslo)
$rootpath (Kořenová složka)
Lze toho využít tak, že na web nahrajeme do složky TNG mimo soubory z kroku 2 navíc i soubor customconfig.php, který bude obsahovat tyto proměnné definované pro webové prostředí. Ve složce TNG na lokálním PC soubor customconfig.php není nebo musí být prázdný. Příklad nastavení těchto proměnných pro prostředí webu:
$database_host = "localhost:3306";
$database_name = "family";
$database_username = "papousek";
$database_password = 'heslo';
$rootpath = "/data/www/www_rodokmen_cz/www/";

4. Po spuštění TNG na webu provést obnovu všech tabulek databáze ze záložních souborů z WampServeru. Tento postup platí pro první instalaci TNG na web. V dalším průběhu potom pozor na přepsání obsahu tabulek specifických pro užívání na webu (např. tabulka uživatelů - tng_users)!

Zpět na “Instalace a konfigurace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host