Jak jsem si, málem, přivodil infarkt

Instalace na lokálním PC, instalace na webovém hostingu, správné zobrazení češtiny, apod.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Jak jsem si, málem, přivodil infarkt

Příspěvekod Falt » 14 dub 2020 13:54

Občas se zadumám nad vzheledm stránek a zkouším je "vylepšit". A tohle se mi stalo málem osudným. Na osobní stránce se mi přestal zamlouvat výraz Ahnentafel na kartě Předkové a rozhodl jsem se pro srozumitelnější termín Kniha předků, používány v programu Legacy. Takže jsem otevřel jazykový soubor cust_text.php a vložil tam pro proměnnou ahnentafel tento výraz z Legacy.

ahnentafel.gif
standardní označení Knihy předků v TNG
ahnentafel.gif (3.93 KiB) Zobrazeno 5932 x

A když už jsem byl v tom, tak jsem se rozhodl upravit i výraz Registr na kartě Potomci a nahradit jej obdobným termínem z Legacy -> Kniha potomků.

registr.gif
změna standardního termínu TNG Registr na Kniha potomků
registr.gif (3.95 KiB) Zobrazeno 5932 x

Byl jsem se svou misí spokojený, proto jsem změny uložil a najednou mi spadla čelist: TNG nešlo nastartovat. Nebylo lehké chybu objevit, ale o drahé poučení se s Vámi podělím. Chyba byla v zápise do cust_text.php:

cust_text_1.gif
místo dvojitého lomítka před poznámkou bylo jen jednoduché
cust_text_1.gif (3.24 KiB) Zobrazeno 5932 x

Jak by řekl jeden světoznámý hráč bridge "Musela mi letět kolem hlavy kráva". Hrubá chyba v jednoduché syntaxi zápisu poznámky u proměnné dokázala vyřadit TNG z funkce !!! Nikdy nepodceňujme zásahy do útrob TNG, následky mohou být velice nepříjemné. :ugeek:

Zpět na “Instalace a konfigurace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů