Stránka 1 z 1

Legacy do mobilu

Napsal: 10 pro 2013 11:34
od fslama
Uživatele programu Legacy bych rád upozornil na mobilní aplikaci. Je pro verze jak pro iPhone, iPad..., tak i pro Android. Jmenuje se Families 1.0. Stáhnout si ji můžete ze stránek Millennia http://www.legacyfamilytree.com/. Nachází se na kartě Online Store sekce "Mobile Apps" http://www.legacyfamilytreestore.com/SearchResults.asp?Cat=29. Program je placený, ale stojí v přepočtu velmi málo, cca 280,- Kč. K tomu je potřeba stáhnout od výrobce synchronizátor mezi PC a mobilem a přes WiFi nebo kabel provést synchronizaci. Navede vás to na databázi *fdb z Legacy a za pár sekund to máte v mobilu. Instalace je přehledně popsána a také vše bezchybně funguje. Mohu říci, že se celá databáze přetáhla naprosto přesně, vč. fotek, souřadnic atd. Prostředí je stejné jako Legacy v PC a ovládání je také stejné. Rodokmen máte neustále u sebe a je možné jej editovat (třeba na cestách) a vrátit zpátky do PC upravené. A ještě jedna vynikající věc. Všechny poznámky a jména jsou plně v češtině. Pouze menu na kartách je anglicky. Po úpravách databáze v PC můžete kdykoliv synchronizací v mobilu opět aktualizovat, takže čerstvá data máte neustále u sebe.
Jako dárek je od výrobce nainstalován rodokmen prezidenta USA J. F. Kennedyho.

Re: Legacy do mobilu

Napsal: 22 črc 2016 06:54
od marek.prichystal
Dobrý den,

zde bych měl dotaz ohledně práce s databází *.fdb. Dnes již doba pokročila a jsou zde možností cloudových úložišť. Já mám cesty v Legacy nastavené na synchronizované složky s cloudem. A jde mi o to, pokud mám samotnou databází *.fdb uloženou na cloudovém disku, jestli app Families (dnes již ve verzi 2.3.0) umí otevřít přímo z tohoto úložiště, resp. jestli přímo pracuje s typem souboru *.fdb. Pokud ano, vyhnul bych se synchronizaci skrz pomocný program v PC a pracoval tak stále na jednom souboru. Některé app pro android používají vlastní formát databáze.

Re: Legacy do mobilu

Napsal: 07 srp 2016 20:35
od marek.prichystal
Tak konečně jsem se dostal k prohledání stránek Families a našel odpověď. Aplikace pro mobilní telefony pracuje s konvertovánou databází SQLite - viz. odkaz http://www.telgen.co.uk/families/fsandroid/index.html. Nicméně i tak zvážím vyzkoušení. Mobilní verze je pro mne určitě velmi užitečná. Po případných zkušenostech zanechám zprávu.