Stránka 1 z 1

Family Tree Maker (ne)končí

Napsal: 09 pro 2015 07:49
od Falt
Společnost Ancestry.com se rozhodla ke konci roku 2015 ukončit další vývoj a podporu desktopového genealogického programu Family Tree Maker. Je to již třetí genealogický program, který v krátké době končí (předtím PAF a TMG). Podrobně http://blog.eogn.com/2015/12/08/ancestry-to-retire-family-tree-maker-software/#more-10947

Dosavadní uživatelé programu Family Tree Maker mají tři možnosti volby:
• pokračovat v užívání tohoto programu, jehož další vývoj je však ukončen
• přejít na jiný desktopový genealogický program
• přejít na některou cloudovou aplikaci, tedy na internetovou verzi genealogického programu se všemi s tím spojenými riziky (bezpečnost dat, problém s tiskem reportů) - např. MyHeritage.com, The Next Generation of Genealogy Sitebuilding, webtrees.org, WeRelate.org, FamilySearch.org, WikiTrees.com, Heredis.

Poznámka o bezpečnosti dat u TNG se týká pouze varianty, kdy ukládáte data primárně v TNG, což nelze právě z tohoto důvodu doporučit. - vysvětlení viz http://forum.legacyczech.com/viewtopic.php?f=37&t=200

Zdá se, že obecný odklon softwarových firem od desktopových programů začíná ohrožovat i nás, amatérské genealogické badatele z tohoto úhlu pohledu.
:cry:

Re: Family Tree Maker (ne)končí

Napsal: 14 úno 2016 16:59
od michal
Family Tree Maker nekončí!
Od společnosti Ancestry.com jej odkoupila softwarová firma Software MacKiev, což jsou programátoři, kteří pro Ancestry.com programovali verzi Family Tree Maker pro Macintosh.
Pro všechny uživatele FTM je to pozitivní zpráva - vývoj programu bude tedy pokračovat dál!