Můj favorit při instalaci aktualizací TNG a opravných módů

Sem můžete umístit odkaz na Vaše webové stránky s rodokmen, poznatky či historky z vlastního bádání a cokoli se nehodí někam výše.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Můj favorit při instalaci aktualizací TNG a opravných módů

Příspěvekod Falt » 31 říj 2018 08:02

Instalační soubory pro aktualizace TNG (i pro úplnou instalaci) a stejně tak i opravné módy z TNG Wiki, jsou vždy s příponou *.zip, tedy v komprimované podobě. Je proto potřeba nejprve „rozbalit“ v cílové složce jejich obsah (složky, podsložky a jednotlivé soubory).

Mým favoritem se stal program IZArc. Proč? Dovede kromě formátu ZIP pracovat s dalšími 20 formáty komprimace (občas se to hodí), pracuje pod Windows Vista / 7 / 8 / 10, ale především umožňuje extrahovat obsah přímo do cílové složky, bez přenášení komprimovaného zdroje.

Jak to funguje předvedu na ukázce s opravným módem. Ve složce stažených souborů mám zdrojový soubor Reports-floating_editor_v11.0.0.5p.zip. Potřebuji jej instalovat v testovací databázi testy. To znamená extrahovat obsah do složky testy/mods. IZArc mi to umožní v jediném kroku. Jak?

izarc.png
rozbalování s IZArc
izarc.png (9.39 KiB) Zobrazeno 6807 x

Je to tím, že se IZArc stává součástí prohlížečů souborů. Pak stačí najet na jméno zdrojového souboru, pravým tlačítkem myši vybrat volbu IZArc, v ní Rozbalit do a vyplnit cestu k cílové složce. A je hotovo! Při příští operaci bude již cílová složka uložena ve výběru a nemusím se s ní vypisovat. Perfektní.
:idea:

Zpět na “Různé”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů