Jak na záměnu manželů v Legacy

Pokud máte dobrý tip na použití Legacy, vložte jej sem.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Jak na záměnu manželů v Legacy

Příspěvekod Falt » 30 srp 2017 11:34

Jak to nezkoušet
Pokud se Vám to ještě nestalo, tak blahopřeji. Já si doplňoval údaje o úmrtích a nakrásně zjistil, že matka od 4 dětí není u správného manžela. Co s tím? Statečně jsem se pustil do oprav. Ale nakonec jsem zjistil, že mám maminu dvakrát. Jednou provdanou a jednou jako svobodnou matku. Ať jsem dumal sebevíc, na způsob, jak se zbavit duplicitního manželství bez manžela jsem nepřišel. Tak když nechtěl Mohamed k hoře, musela hora k Mohamedovi. Označil jsem si oněch 6 aktérů značkou a vyexportoval je do nového souboru Legacy (mimochodem tam stejná duplicita zůstala). Teď jsem si otevřel obě databáze najednou, aby se mi neztratily žádné údaje. Náprava skončila s chybějícím manželem a bez informací o sňatku. Manžela připojit bylo rychlé a snadné a údaje o sňatku jsem postupně převzal ze druhé databáze (se 6 osobami). Pokud se do podobné situace dostanete je finta s exportem dotčených osob do nového souboru Legacy efektivní metodou, jak vše napravit.

POZOR! Z jedné databáze do druhé nelze kopírovat přímo (např. citaci pramene – tyto benefity fungují pouze v rámci stejné databáze). Musíme proto kopírovat pěkně údaj po údaji pomocí Ctrl+C a Ctrl+V.
Dotaz na Technickou podporu LFT
Dosáhl jsem sice cíle, ale nelíbilo se mi, že vůbec nějaké duplicity vznikly. Chtělo to přijít na postup, který bude bezpečný a zaručeně zabrání vzniku duplicit. A také jsem chtěl otestovat, nakolik služby pro uživatele Legacy pod novým majitelem ještě fungují. A tak jsem poslal dotaz na Technickou podporu Legacy. Dotaz jsem poslal v sobotu a již v pondělí jsem obdržel odpověď. A výbornou. Z ní už nebyl problém odvodit spolehlivou metodu, jak záměnu manželů řešit, bez rizika vzniku duplicit!

Spolehlivá metoda bez rizika vniku duplicit
Obecně platí, že při odpojování partnera (manžela nebo manželky) z rodiny s dětmi zůstanou děti připojeny k prvnímu partnerovi a nedojde k jejich odpojení. Pro záměnu partnerů jsou potřebné dva kroky: odpojení nesprávného partnera a následně připojení správného partnera. Každý z těchto kroků lze v programu Legacy realizovat více způsoby, které jsou co do výsledku rovnocenné.
1. krok: ODPOJENÍ NESPRÁVNÉHO PARTNERA Z RODINY
a) na záložce Rodina se postavit na nežádoucího partnera a přes pravé tlačítko myši jej odpojit od druhého partnera
odpojit1.gif
Odpojení pomocí pravého tlačítka myši
odpojit1.gif (31.04 KiB) Zobrazeno 7169 x

b) na záložce Rodina se postavit na nesprávného partnera a přes ikonku Partneři (Partnerky) a následně Seznam partnerů jej odpojit od druhého partnera
odpojit2.gif
Odpojení ze strany druhého partnera
odpojit2.gif (12.71 KiB) Zobrazeno 7169 x

c) na záložce Rodina se postavit na některého z partnerů a pomocí menu Upravit>Odpojit manžela, nebo Upravit>Odpojit manželku, odpojit nesprávného partnera
odpojit3.gif
Odpojení přes Menu
odpojit3.gif (13.96 KiB) Zobrazeno 7169 x

Každopádně, ať se použije pro odpojení partnera kterýkoli z těchto způsobů, děti zůstanou připojeny vždy u druhého partnera, nežli je ten odpojovaný.

2. krok: PŘIPOJENÍ SPRÁVNÉHO PARTNERA
Obecně platí, že pro úspěšné připojení musí být vždy zaškrtnuta volba Přidat tuto osobu do právě zobrazeného manželství – viz obrázek:
vzdy-zaskrtnout.gif
Tato volba musí být vždy zaškrtnuta
vzdy-zaskrtnout.gif (8.37 KiB) Zobrazeno 7169 x

a) na záložce Rodina se postavit na partnera s dětmi a kliknout na oblast s prázdným partnerem a v objevivším se okně zatrhnout Přidat tuto osobu do právě zobrazeného manželství
pridat1.gif
Přidání přes okno prázdného partnera
pridat1.gif (8.38 KiB) Zobrazeno 7169 x

b) na záložce Rodina se postavit na partnera s dětmi a pomocí menu Přidat>Přidat manžela (manželku). V objevivším se okně zatrhnout Přidat tuto osobu do právě zobrazeného manželství
pridat.gif
Připojení pomocí Menu
pridat.gif (10.23 KiB) Zobrazeno 7169 x

POZOR! Kouzlo je ve způsobu připojení nového manžela. Pokud se na záložce Rodina postavíme na partnera s dětmi a přes ikonku Partneři (Partnerky) a následně Seznam partnerů bychom chtěli zvolit Přidat nového manžela (manželku), tak tento postup vyrobí duplicitu !!! Proto nepoužívat tuhle variantu. V objevivším se okně chybí možnost zaškrtnutí Přidat tuto osobu do právě zobrazeného manželství a velmi pravděpodobně se tam objeví Neznámý partner.
takhle_ne.gif.jpg
Tuhle variantu nikdy nepoužívat - vede k duplicitě
takhle_ne.gif.jpg (163.29 KiB) Zobrazeno 7164 x

Zpět na “Tipy & triky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů