Windows 8 a snímání obrazovky

Pokud máte dobrý tip na použití Legacy, vložte jej sem.
Falt
Příspěvky: 317
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Windows 8 a snímání obrazovky

Příspěvekod Falt » 27 pro 2013 06:28

Celý obsah obrazovky lze okamžitě plně zachytit kombinací kláves [Windows] a [PrtSc]. Výsledek je ululožen jako JPG soubor do složky Snímky obrazovky v knihovně Obrázky. Když vytvoříte několik snímků pomocí této metody, jsou soubory automaticky číslovány. Staré obrázky nejsou přepsány ani smazány.

Pokud používáte myš a klávesnici nabízí Windows 8 silný nástroj Výstřižky, určený pro snímání částí obrazovky. Výstřižek můžete uložit jako soubor ve formátu HTML, PNG, GIF nebo JPEG. Poté, co výstřižek zachytíte, můžete jej v okně pro zpracování uložit kliknutím na tlačítko Uložit výstřižek.
Pro rychlejší přístup k této aplikaci je výhodné si vytvořit zástupce na Hlavním panelu. Aplikace je ukryta pod Start | Programy | Příslušenství Windows | Výstřižky. 8-)

Falt
Příspěvky: 317
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 8 a snímání obrazovky

Příspěvekod Falt » 27 pro 2014 16:54

Metoda snímání jen pomocí klávesy (PrtSc) je vskutku nejrychlejší.
Přesto v případech, kdy chceme zabránit ztrátám věrnosti předlohy je efektivnější snímání pouze části obrazovky. Zejména pokud je záznam dlouhý (přes 2 stránky matriky), se vyplatí sejmout záznam nejméně na dvakrát a ve formátu JPG (po úpravě) spojit do jediného snímku (Panorama). :shock:


Naposledy oživil Falt v 27 pro 2014 16:54


Zpět na “Tipy & triky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host