Stránka 1 z 1

Poznámka u příjmení

Napsal: 27 kvě 2017 09:58
od marek.prichystal
Myslím, že docela praktickým vylepšením by mohla být poznámka u příjmení, kde by se dal zaznamenat původ a vznik daného příjmení nebo příjmí. V současné chvíli se to dá asi nejlépe řešit poznámkou u nejstarší osoby od daného příjmení.

Re: Poznámka u příjmení

Napsal: 28 kvě 2017 15:52
od michal
Návrh je to zajímavý a zcela na místě. Zapsal jsem jej do systému firmy Millenia, což samozřejmě negarantuje jeho okamžité přijetí. Současné řešení - poznámkou určitě ano, případně citací pramene k poli Přijmení, ve které by mohl být popsán původ příjmení a jako pramen uvedena publikace, ze které je citováno (Kotík, Beneš, Moldánová, apod.)

Re: Poznámka u příjmení

Napsal: 28 kvě 2017 21:43
od marek.prichystal
Díky za log do vývoje.

Ještě mne napadlo jedno řešení - byť možná ne tak elegantní. Využít funkce úkolů. Tzn. vytvořit kategorii úkolu "Příjmení" nebo "Původ příjmení" ve skupině "Obecné úkoly", typ "Jiný" a bez upozornění a označený jako hotový. Název úkolu bude vždy dané příjmení. V poli popis úkolu by mohl být krátký popis nebo i celý popis vzniku příjmení. Pro celý popis by se dalo využít pole výsledek. Dobré je, že i úkolu lze přiřadit citaci pramene. Výhodou tohoto systému by mohlo být snadné zobrazení původu všech příjmení v databázi tisk do reportů.

Re: Poznámka u příjmení

Napsal: 28 kvě 2017 21:56
od michal
Určitě je to taky možné. Legacy je hodně variabilní program a lze v něm leccos využít i na jiné účely než tvůrci původně předpokládali.