Jak to dělat lépe?

Jak zaznamenávat prameny vašich informací.
747
Příspěvky: 38
Registrován: 09 črc 2015 13:28

Jak to dělat lépe?

Příspěvekod 747 » 22 lis 2017 14:41

Zvykl jsem si pořizovat záznamy o matrikách v programu MS Access (v tabulce tblSR). Vyhovuje mi možnost pohodlně vložit pojmenování matriky, titul pramene, původce a územní rozsah:

MSAccess.jpg
Záznam v prostředí MS Access
MSAccess.jpg (43.81 KiB) Zobrazeno 11998 x

Co se mi ale nedaří je včas doplnit v Legacy info o Úložišti pramenů (zpravidla sídla archivu):

Seznam-pramen.png
Seznam pramenů v Legacy a přiřazení úložiště
Seznam-pramen.png (48.67 KiB) Zobrazeno 11998 x

Já si sice poznamenám prameny, které chci zapsat, ale jakmile je zapíši do Accessu, tak poznámky zahodím a pak nevím, u kterých zůstalo pole Úložiště pramenů nevyplněno. Určitě je chyba si takhle hloupě vést poznámky. Ale nevíte někdo, jak by šlo v Legacy zjistit, který pramen byl nejnověji zapsán? Díky za radu.

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 731
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to dělat lépe?

Příspěvekod michal » 23 lis 2017 06:55

Zasahujete-li do databáze prostřednictvím Accessu, předpokládám, že máte určité znalosti struktury databáze Legacy a také Accessu. Pokusím se vám tedy zodpovědět vaše dotazy bez nějakého vedlejšího vysvětlování.
1) který pramen byl nejnověji zapsán:
každá tabulka v databázi obsahuje seriálové číslo, v případě tblSR se jedná o sloupec (pole) IDSR. Čím vyšší tedy hodnota v poli IDSR, tím později zapsaný pramen.
2) který pramen nemá u sebe zapsáno Úložiště pramenů:
úložiště pramenů se v tabulce tblSR zaznamenává do pole IDAR, což je klíčem k tabulce tblAR (Adresy). Má-li tedy záznam v tabulce tblSR prázdné pole IDAR, nemá u sebe zapsáno úložiště pramenů.

Strukturu tabulek databáze Legacy pak najdete zde.

747
Příspěvky: 38
Registrován: 09 črc 2015 13:28

Re: Jak to dělat lépe?

Příspěvekod 747 » 23 lis 2017 10:54

Michale, je to super. Když to někdo umí, pak je to tak jednoduché!
Díky !!!


Zpět na “Prameny”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti