Jak řeším územní rozsah u matrik v SoA Praha

Jak zaznamenávat prameny vašich informací.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Jak řeším územní rozsah u matrik v SoA Praha

Příspěvekod Falt » 06 čer 2017 13:40

Zvykl jsem si na trochu jednodušší zápis definice Pramene, ale za neopominutelnou informaci považuji identifikaci územního rozsahu pramene:
uzemni_rozsah.gif
Definice pramene - územní rozsah
uzemni_rozsah.gif (21.43 KiB) Zobrazeno 9243 x

Obr. Uzemni_rozsah.gif
Matriky vedené v SoA Praha jsou sice přehledně uspořádané a velmi dobře se se v nich hledá, ale pro uživatele Legacy je tamní definice územního rozsahu řešena nešikovně. Územní rozsah je pod názvem Lokality uveden pod volbou Popis knihy. V našem příkladu tam uvidíme:
soa_lokality.gif
Obce jsou uváděny ve sloupci
soa_lokality.gif (2.54 KiB) Zobrazeno 9243 x

S touto formou se pracuje nešikovně. Naštěstí je možný odlišný postup. Na stránce s přehledem matrik je „naše“ matrika uvedena i s identifikací územního rozsahu v řádkové podobě:
soa_lokality2.gif
Obce v řádkové podobě
soa_lokality2.gif (10.4 KiB) Zobrazeno 9243 x

Tohle už je, co potřebuji. Vada na kráse je ale v tom, že z této stránky nedovedu zkopírovat názvy obcí přímo. Vyřešil jsem to využitím bezplatné aplikace Firebug, která spolupracuje s prohlížečem Firefox. Protože Firebug používám, stačí mi najet na identifikaci lokalit (v horním obrázku) a pravým tlačítkem myši zavolat volbu Prozkoumat prvek ve Firebugu. Objeví se okénko:
lokality_firebug.gif
Zobrazení obcí ve Firebugu
lokality_firebug.gif (4.52 KiB) Zobrazeno 9243 x

Co s tím? Stačí opět pravým tlačítkem myši vybrat volbu Kopírovat innerHTML a je vyhráno. Do schránky se mi nakopíruje právě jen výčet obcí v řádku za sebou, které mohu překopírovat do územního rozsahu matriky v Legacy.
Vypadá to trochu složitě, ale pro toho, kdo používá Firefox je to vlastně rychlá metoda, jak na územní rozsah u matrik v SoA Praha v řádkové podobě, tedy při definici pramene v Legacy.
:?

Zpět na “Prameny”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host