Graf potomků

Jak vytvořit velké diagramy pomocí vestavěného programu Legacy Charting.
rohlaj
Příspěvky: 8
Registrován: 18 pro 2013 23:52

Graf potomků

Příspěvekod rohlaj » 16 bře 2019 21:35

Dobrý den,
mám takový nápad, ale v Legacy Chartingu ho asi nezprovozním. Přesto se zeptám:
Potřeboval bych graf potomků kde by byli od určitého potomka všechny děti (muži i ženy), ale v další linii už pouze všechny děti od mužských potomků.
To znamená například:
1. linie (od nejstarší) - Jan Novák + manželka
2. linie (děti z první linie) - Jan Novák + manželka, Eva Nováková, Josef Novák + manželka
3. linie (děti z druhé linie) - Jan Novák(syn Jana) + manželka, Petr Novák(syn Jana) + manželka, Marie Nováková(dcera Jana), Emil Novák(syn Josefa) + manželka, Ema Nováková(dcera Josefa)
atd...

Prostě zapomenout na manžely a potomky od všech dcer, ale tyto dcery zobrazit. Zobrazit prostě všechny Nováky.

Graf Pouze muži na to není vhodný, protože tam nejsou dcery se stejnými příjmeními.

Lze to nějak znásilnit nebo ne?

Děkuji
Jiří Rohla.

Falt
Příspěvky: 375
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Graf potomků

Příspěvekod Falt » 17 bře 2019 08:06

Myslím, že už složitější zadání si nejde vymyslet. Možná by to někdo dokázal napsat jako sekvenci dotazů v Accessu, kdy by se prováděl výběr vždy z výsledků posledního dotazu, až by se dosáhlo kýženého cíle. Rozhodně to není triviální úloha a tuhle cestu nedoporučuji.

Pokud se nejedná o stovky osob, tak bych na to šel „otrockou“ prací čili „pěšky“. Nejprve bych si v Legacy vybral výchozí osobu, ve Vašem příkladu nejstaršího Nováka s manželkou, a označil je ručně některou značkou 1 až 9. Pokračoval bych k jejich dětem a opět všechny zájmové osoby označil stejně. Potom zas o linii níže. Až bych byl hotov se značením.

Pak bych provedl export do nového souboru Legacy pod novým názvem databáze, třeba Selection. Otevřel bych novou databázi Selection a v ní si zadal v Legacy Charting diagram potomků výchozí osoby. A pak bych si pohrál se vzhledem diagramu a dal si výsledek vytisknout u profesionálů, abych se mohl pochlubit, co už se mi povedlo vypátrat.

Určitě bych si ale vytiskl nejprve pomůcku v podobě reportu Rozrodu, s označením RIN a MRIN u všech potomků, a vyškrtal zbytečné osoby, které mne nezajímají (abych u ručního značení neudělal chybu). ;)

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 630
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Graf potomků

Příspěvekod michal » 17 bře 2019 17:47

Prostě zapomenout na manžely a potomky od všech dcer, ale tyto dcery zobrazit. Zobrazit prostě všechny Nováky.

Při požadavcích na podobné speciality neexistuje jiná možnost, než si vytvořit kopii databáze a osoby, které nechci mít v grafu zobrazené, z této kopie databáze odstranit. Tedy v podstatě to, o čem píše kolega.
Zůstává otázkou, jak odstranit nežádoucí osoby. Ruční odstranění je určitě 100% spolehlivý způsob. Když ale čtu, že chcete zobrazit prostě všechny Nováky, napadlo mě ještě něco jiného.
V Zobrazit>Základní seznamy>Příjmení si můžete zobrazit všechny osoby, které mají příjmení Novák a Nováková. A pokud máte ženy evidovány pod jejich rodným příjmením (tak, jak je to v genealogii obvyklé) a vyvdaná příjmení žen zapisujete do obrazovky Informace o manželství, pak při ponechání nezaškrtnutého políčka u Vyloučit vyvdaná příjmení se vám v zobrazeném seznamu osob s příjmením Nováková objeví dokonce i manželky všech Nováků (tedy ženy s vyvdaným příjmením Nováková). V zobrazeném seznamu osob s příjmením Novák či Nováková pak můžete celý tento seznam opatřit nějakou značkou.
A máte víceméně hotovo. Zbývá pak už jen označené osoby (Novák, Nováková) vyexportovat do jiného souboru anebo neoznačené osoby označit jinou značkou než Novák, Nováková a pomocí nástroje Rozšířené mazání je z databáze odstranit.


Zpět na “Legacy Charting”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host