Úskalí exportu do Gedcomu z Legacy ve verzi 9

Jak importovat a exportovat informace.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Úskalí exportu do Gedcomu z Legacy ve verzi 9

Příspěvekod Falt » 24 črc 2017 09:04

Podělím se o „drahé“ poučení. Mezi prameny jsem do databáze uložil i několik úmrtních listů. Úmrtní list však obsahuje důvěrně, a tedy citlivé údaje. Proto nemám zájem, aby se dostaly do Gedcomu a následně do TNG, kde by byly přístupné i osobám mimo okruh nejbližší rodiny. Samozřejmě jsem každý označil volbou Vyloučit tento pramen z reportů. Přesto se mi do Gedcomu dostávaly a já je pak musel v TNG hubit.

definice_pramene.gif
možnost vyloučit pramen z reportů v okně Definice pramene
definice_pramene.gif (14.2 KiB) Zobrazeno 7418 x

Legacy tenhle problém dovede, naštěstí, elegantně ošetřit. Ale s přechodem z verze 8 na verzi 9 se rozšířil okruh parametrů a z původně jedné obrazovky pro nastavení podmínek exportu souboru Gedcom jsou ve verzi Legacy 9 dvě obrazovky. Důležitá je ta nová pod záložkou Jiné.

other.gif
tady mohu zrušit vložení vech informací o pramenu, když to není žádoucí
other.gif (17.16 KiB) Zobrazeno 7418 x

Na záložce Jiné je hned první volba Ignorovat nastavení pramenů – vložit všechny informace o pramenu trvale zaškrtnuta a nutným řešením proto bylo tuto volbu při každém exportu zrušit! Pouze tak začnou být funkční volby Vyloučit tento pramen z reportů v Definici pramene. Uf! Konečně mi nepronikají do Gedcomu informace, které nechci v TNG zveřejňovat.

Soudím, že se tahle zpráva může hodit i v jiných situacích.
:?:

Zpět na “Import a export”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti