Import pramenů

Jak importovat a exportovat informace.
georgiuss
Příspěvky: 3
Registrován: 19 pro 2013 17:36

Import pramenů

Příspěvekod georgiuss » 19 pro 2013 18:04

Po importu databáze z dřívější verze Legacy do Legacy8 se mi všechny detaily pramenů v tabulce "Přiřazené prameny" zobrazují kompletně velkými písmeny (všechny znaky jsou velká písmena).
Zatím jsem nepřišel na to jak to naráz upravit, pouze každý detail přepsat. Zkoušel jsem i import opakovat. Jde pouze o grafický vzhled, který mi takto nevyhovuje. Data jsou jinak přenesena správně. Diakritika je nanarušená.
Chtěl bych se zeptat jeli nějaké řešení.

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 731
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Import pramenů

Příspěvekod michal » 19 pro 2013 21:44

Vyzkoušel jsem teď právě všechny tři způsoby, jak převést soubor z verze 7 do verze 8:
1) přímé otevření souboru z verze 7 ve verzi 8 a jeho následná konverze
2) export do souboru Legacy ve verzi 7 a jeho otevření ve verzi 8
3) export do souboru gedcom ve verzi 7 a import souboru gedcom do verze 8
Testoval jsem to na své "ostré databázi", ve které mám přes 11 tisíc citací, a vždy vidím název pramene (a všechna ostatní textová pole) ve všech oknech stejně jako ve verzi 7. Nejsem tedy vaši chybu schopen zatím nijak nasimulovat.
Můžete přesně popsat, jakým způsobem import souboru provádíte? Můžete poslat nějaké vykopírované obrazovky, např. vzorek, jak vypadá ve verzi 7 a jak ve verzi 8? Abychom se mohli od něčeho odpíchnout.

georgiuss
Příspěvky: 3
Registrován: 19 pro 2013 17:36

Re: Import pramenů

Příspěvekod georgiuss » 20 pro 2013 12:12

Import jsem provedl přímým otevřením starého souboru ve versi 8 s následnou konverzí. A tady je asi zakopaný pes - ta stará verze je Legacy 5 v angličtině. Kdysi jsem jí opustil, a pracuji do nynějška s Legacy7, ale protože jsem tenkrát musel nějaká data ručně opravovat, (nevyplňoval jsem všechna data vždy správně) chtěl jsem vyzkoušet v tomto Lagacy 8. Požádal jsem o radu, neboť jsem si nebyl jist, zdali tento problém nejde řešit nějakým nastavením v Legacy 8. Pospíchám s tímto vysvětlením abych zbytečně neplýtval Vašim časem. Děkuji a zárověň se i omlouvám, měl jsem specifikovat problém lépe. Vámi navržené způsoby převodů vyzkouším, možná to vyjde.
Přílohy
printscreen.JPG
printscreen.JPG (144.46 KiB) Zobrazeno 21750 x
L5.JPG
L5.JPG (123.53 KiB) Zobrazeno 21750 x

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 731
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Import pramenů

Příspěvekod michal » 20 pro 2013 12:53

Zatím jsem nápravu nenavrhnul, protože jsem přesně netušil, jak jste postupoval. S Legacy 5 zkušenost nemám, začal jsem pracovat až s Legacy 6. Zatím bych to viděl asi takto: zvládáte-li práci s Microsoft Access, otevřete váš soubor .fdb z verze 8 v prostředí Access a podívejte se, jak je v tabulce tblSX vyplněno pole SrcDetail. Pokud je vše velkými písmeny, bude to problém a bude to na ruční opravu. Ale ani to nemusí být problém až tak zásadní, protože by se to dalo vcelku pohodlně zvládnout kombinací práce v Excelu a Accessu mimo prostředí Legacy. Pokud byste si na to netroufnul, soubor .fdb z verze 8 mi můžete poslat na email (najdete jej na webu v sekci Překladatelský tým) a já vám to opravím. Samozřejmě bych s tím potřeboval i soubor .fdb z verze 5, abych viděl, na co to mám opravit (předpokládám, že v tomto souboru budou názvy správně).

georgiuss
Příspěvky: 3
Registrován: 19 pro 2013 17:36

Re: Import pramenů

Příspěvekod georgiuss » 20 pro 2013 20:16

Z Accesem moc zkušeností nemám. Ale rozumím tomu tak, že by v Excelu šly přepsat (nebo přenést jako text z jiného souboru) všechny varianty detailů pramenů. Problém je, že do nynějška mám těch variant 1850. Nemohu proto na Vás dost dobře chtít samotnou opravu. Já bych si to proto zkusil nejdříve všechno ještě sám včetně všech možností importu. V těchto nejbližších dnech to však nebude. Každopádně dám vědět jak jsem dopadl, případně požádám o další pomoc. Teď bych Vám však rád poděkoval za zasvěcenou a rychlou radu a nezištnou pomoc.

Přeji Vám i celému překladatelskému týmu a dalším z okruhu "legacyczech" příjemně strávené Vánoce

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 731
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Import pramenů

Příspěvekod michal » 20 pro 2013 21:04

Díky za přání, hezké svátky i vám.
Excel i Access mají spoustu možností, jak si práci ulehčit, zvláště, když by byly vedle sebe obě varianty, jak správná, tak ta chybná. Pak i 1850 záznamů není nic moc možství. Nebude-li se dařit, dejte vědět, něco s tím určitě uděláme... :)

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 731
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Import pramenů

Příspěvekod michal » 09 črc 2014 21:16

Problém změny písmen v poli Detail citace na všechna velká písmena při konverzi databáze z Legacy 6 do Legacy 8 byl skutečně programovou chybou. Tuto chybu programátoři opravili v beta verzi 436 (vydána 9.7.2014). Oprava se objeví v příštím vydání ostré verze (General Release).


Zpět na “Import a export”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti