Praktické využití značkování při pátrání v matrice

Jak vyhledávat informace, značky pro osoby a manželství, vytváření skupin.
Falt
Příspěvky: 405
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Praktické využití značkování při pátrání v matrice

Příspěvekod Falt » 15 led 2016 17:58

Když mám otevřenu třeba matriku N, tak by se mi hodila přehledná informace, kdo všechno z rodiny nemá zapsánu citaci pramene k narození. Naštěstí léta piplání programu Legacy se promítají do šíře možností nástroje Hledat. Tam je samostatná karta, právě pro prameny a je šikovná i v tom, že je zde i volba Hledat pouze ve výsledku hledání, čili nakombinovat si cílový koktejl podle chuti a potřeby (o tom někdy jindy):

Hledat_pramen.png
Samostatná kaerta "Chybějící prameny"
Hledat_pramen.png (20 KiB) Zobrazeno 7828 x


Dobrá, vytvořil jsem si seznam osob, u kterých chybí citace pramene. Co s tím? Inu, vytvořený seznam nabízí rozšířené značkování a já si mohu označit všechny osoby v seznamu (s chybějící citací pramene k narození) třeba značkou 9 - a tu si hned mnemotechnicky pojmenovat, abych nezapomněl její účel.
A nyní přejdu na kartu Potomci a tam si rozšířím zobrazovaný seznam informací o další pole - totiž o značku 9, a sloupec si vhodně pojmenuji. Výsledek? Stačí otevřít zájmovou rodinu a na první pohled je patrné, který člen rodiny nemá zapsánu citaci pramene k narození.

Karta_Potomci.png
Přidání sloupce s názvem "Chybí pramen N"
Karta_Potomci.png (11.88 KiB) Zobrazeno 7828 x


Pole s křížkem v přidaném sloupci odpovídají "potrefeným" osobám s chybějící citací pramene k události narození.
;)

Zpět na “Hledání, značky a skupiny”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host