Přírůstky a změny v Legacy

Jak vyhledávat informace, značky pro osoby a manželství, vytváření skupin.
Falt
Příspěvky: 304
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Přírůstky a změny v Legacy

Příspěvekod Falt » 29 dub 2015 09:07

Změny v datech
Občas nás zajímá, u kterých osob (příp. manželství) došlo ke změnám v datech v určitém období. Slouží k tomu nástroj Hledat. V poli Koho hledat? vybereme zpravidla Osoba, v poli Kde hledat zvolíme Datum modifikace, v poli Jak hledat zvolíme z nabídky nejlépe vyhovující podmínku Po nebo Rovná se a vyplníme datum do pole Co hledat. Pokud chceme hledat za určité časové období, musíme vytvořit dvě stejné podmínky, pouze v první zadáme v poli Jak hledat Po a ve druhé Před.
Následuje stisk tlačítka dole Vytvořit seznam.

0Hledat.png
Zadání podmínek
0Hledat.png (13.76 KiB) Zobrazeno 3480 x

Legacy vygeneruje seznam osob (manželství), který vyhovuje zadání. Tento seznam si můžeme nejen prohlížet, ale i vytisknout ve formátu CSV anebo přes obrazovku do PDF (virtuálním tiskem). Přímý tisk do PDF nepoužíváme, nezvládá češtinu. Strukturu výstupu pro tisk a formátování si můžeme nastavit.
Poznámka: Datum modifikace je obsahově širší pojem než Datum vložení. Budou vyhledány nejen nové záznamy (s novými osobami), ale i s opravenými t.j. přepsanými údaji u dříve zaznamenaných osob.

Přidané osoby
Chceme-li zjistit nově přidané osoby do databáze Legacy, postupujeme prakticky stejně, pouze v poli Kde hledat zvolíme Datum vložení.

Ke stejnému výsledku se dostaneme i složitěji přes Seznam osob. Legacy vytvoří úplný seznam osob, seřazený vzestupně podle RIN, takže přírůstky jsou na konci seznamu. Abychom zjistili datum vložení využijeme u Seznamu osob tlačítko Možnosti | Nastavení zobrazení ... a přidáme Datum: vloženo do databáze.

0Nastaveni.png
Nastavení zobrazení u Seznamu osob
0Nastaveni.png (9.49 KiB) Zobrazeno 3480 x

:)

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 542
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Přírůstky a změny v Legacy

Příspěvekod michal » 29 dub 2015 21:08

..
Ke stejnému výsledku se dostaneme i složitěji přes Seznam osob. Legacy vytvoří úplný seznam osob, seřazený vzestupně podle RIN, takže přírůstky jsou na konci seznamu...

K tomuto bych měl pouze malé doplnění. Takto to funguje, pokud nemáte v Možnosti>Nastavení>4. Výchozí údaje>4.4 Přidání nových záznamů zaškrtnutu možnost Znovu použít smazaná čísla RIN. Čas od času je v databázi nutno nějakou tu osobu vymazat či sloučit s jinou osobou a pak se v souvislé řadě čísel RIN objeví mezera, která je při nejbližší příležitosti vyplněna nově zadanou osobou. V tomto případě pak neplatí tvrzení, že přírůstky jsou vždy na konci číselné řady RIN.
Z tohoto důvodu bych doporučoval pro vyhledávání nově (naposledy) přidaných záznamů osob používat raději funkci Hledat>Najít>Podrobné hledání.

Falt
Příspěvky: 304
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Přírůstky a změny v Legacy

Příspěvekod Falt » 21 úno 2019 08:50

Praktická ukázka kombinace podrobného hledání a věty "Abychom zjistili datum vložení využijeme u Seznamu osob tlačítko Možnosti | Nastavení zobrazení ... a přidáme Datum: vloženo do databáze."
Nejprve zadáme Podrobné hledání:
hledat_kdy.gif
Hledání podle data vložení
hledat_kdy.gif (9.34 KiB) Zobrazeno 755 x

Výsledkem bude seznam, u kterého si můžeme upravit pole, která se budou tisknout (i zobrazovat, ale na kartě Detail vpravo) a seznam si vytiskneme. Výsledek bude vypadat podobně:
Tipy.gif
Ukázka výstupu
Tipy.gif (42.98 KiB) Zobrazeno 755 x

Poznámka 1: Já osobně si výsledek tisknu do souboru PDF, který si umístím na plochu a zlikviduji, když dokončím dodatečné pátrání.
Poznámka 2: Datum vložení mohu nahradit Datem modifikace, anebo přidat Datum modifikace jako druhou podmínku. Bude-li druhá podmínka A, zobrazí se seznam osob, u kterých došlo ke vložení a zároveň k modifikaci v zadaném období. Bude-li zadáno NEBO, zobrazí se seznam osob, u kterých došlo ke vložení anebo k modifikaci v zadaném období. Osobně v praxi nezadávám obě data najednou, aby mi výsledky hledání mohly posloužit k rozdílným účelům. :o


Zpět na “Hledání, značky a skupiny”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host