Přírůstky a změny v Legacy

Jak vyhledávat informace, značky pro osoby a manželství, vytváření skupin.
Falt
Příspěvky: 273
Registrován: 30 srp 2013 23:48
Kontaktovat uživatele:

Přírůstky a změny v Legacy

Příspěvekod Falt » 29 dub 2015 09:07

Změny v datech
Občas nás zajímá, u kterých osob (příp. manželství) došlo ke změnám v datech v určitém období. Slouží k tomu nástroj Hledat. V poli Koho hledat? vybereme zpravidla Osoba, v poli Kde hledat zvolíme Datum modifikace, v poli Jak hledat zvolíme z nabídky nejlépe vyhovující podmínku Po nebo Rovná se a vyplníme datum do pole Co hledat. Pokud chceme hledat za určité časové období, musíme vytvořit dvě stejné podmínky, pouze v první zadáme v poli Jak hledat Po a ve druhé Před.
Následuje stisk tlačítka dole Vytvořit seznam.

0Hledat.png
Zadání podmínek
0Hledat.png (13.76 KiB) Zobrazeno 2712 x

Legacy vygeneruje seznam osob (manželství), který vyhovuje zadání. Tento seznam si můžeme nejen prohlížet, ale i vytisknout ve formátu CSV anebo přes obrazovku do PDF (virtuálním tiskem). Přímý tisk do PDF nepoužíváme, nezvládá češtinu. Strukturu výstupu pro tisk a formátování si můžeme nastavit.
Poznámka: Datum modifikace je obsahově širší pojem než Datum vložení. Budou vyhledány nejen nové záznamy (s novými osobami), ale i s opravenými t.j. přepsanými údaji u dříve zaznamenaných osob.

Přidané osoby
Chceme-li zjistit nově přidané osoby do databáze Legacy, postupujeme prakticky stejně, pouze v poli Kde hledat zvolíme Datum vložení.

Ke stejnému výsledku se dostaneme i složitěji přes Seznam osob. Legacy vytvoří úplný seznam osob, seřazený vzestupně podle RIN, takže přírůstky jsou na konci seznamu. Abychom zjistili datum vložení využijeme u Seznamu osob tlačítko Možnosti | Nastavení zobrazení ... a přidáme Datum: vloženo do databáze.

0Nastaveni.png
Nastavení zobrazení u Seznamu osob
0Nastaveni.png (9.49 KiB) Zobrazeno 2712 x

:)

Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 505
Registrován: 06 čer 2013 21:37
Bydliště: Hostinné
Kontaktovat uživatele:

Re: Přírůstky a změny v Legacy

Příspěvekod michal » 29 dub 2015 21:08

..
Ke stejnému výsledku se dostaneme i složitěji přes Seznam osob. Legacy vytvoří úplný seznam osob, seřazený vzestupně podle RIN, takže přírůstky jsou na konci seznamu...

K tomuto bych měl pouze malé doplnění. Takto to funguje, pokud nemáte v Možnosti>Nastavení>4. Výchozí údaje>4.4 Přidání nových záznamů zaškrtnutu možnost Znovu použít smazaná čísla RIN. Čas od času je v databázi nutno nějakou tu osobu vymazat či sloučit s jinou osobou a pak se v souvislé řadě čísel RIN objeví mezera, která je při nejbližší příležitosti vyplněna nově zadanou osobou. V tomto případě pak neplatí tvrzení, že přírůstky jsou vždy na konci číselné řady RIN.
Z tohoto důvodu bych doporučoval pro vyhledávání nově (naposledy) přidaných záznamů osob používat raději funkci Hledat>Najít>Podrobné hledání.


Zpět na “Hledání, značky a skupiny”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host